п'ятниця, 24 листопада, 2017, 16:27 Світ
Президент Німеччини збере за столом переговорів Меркель, Зеегофера та Шульца
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото: ZIK/EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото: ZIK/EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наступного тижня зустрінеться з лідерами лідерами християнських демократів і соціал-демократів у своїй резиденції – палаці Бельвю – у Берліні. Йтиметься про ситуацію, що склалася після провалу переговорів щодо коаліції «Ямайка».

Про це повідомляє DW.

Про дату зустрічі президента з лідеркою ХДС Ангелою Меркель, очільником ХСС Горстом Зеегофером та лідером СДПН Мартіном Шульцем повідомлять додатково, заявили у п’ятницю, 24 листопада, в відомстві федерального президента.

Учасники зустрічі обговорять ситуацію, що склалася після провалу попередніх консультацій про формування коаліції «Ямайка»між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом, Вільною демократичною партією та Зеленими. Один з можливих варіантів виходу з політичної кризи – формування великої коаліції у складі ХДС/ХСС і соціал-демократів. Лідер СДПН Мартін Шульц раніше категорично відкидав можливість створення такої коаліції, утім, нині керівництво СДПН сигналізує готовність обговорювати різні варіанти розвитку подій, відзначають оглядачі.

Після провалу переговорів щодо «Ямайки» Штайнмаєр нагадав німецьким партіям про їхню відповідальність і закликав до переговорів, які б уможливили формування уряду.

21-23 листопада президент ФРН провів окремі зустрічі з лідерами вільних демократів, Зелених, ХСС та СДПН, намагаючись переконати їх повернутись за стіл переговорів щодо формування коаліції.

У ХДС/ХСС раніше заявили, що відкриті для діалогу з СДПН щодо формування великої коаліції. Соціал-демократи відмовились від участі в такій коаліції одразу після виборів до Бундестагу, заявивши про перехід в опозицію.

Однак після провалу «Ямайки» в таборі соціал-демократів дедалі частіше почали лунати голоси на користь діалогу про формування великої коаліції. У ніч на 24 листопада після засідання керівництва СДПН у партії просигналізували готовність до переговорів.

Попередні консультації щодо створення коаліції «Ямайка» тривали понад місяць і завершились 19 листопада після того, як лідер ВДП Крістіан Лінднер оголосив про вихід своєї партії з перемовин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:49:05