п'ятниця, 24 листопада, 2017, 14:51 Світ
Президент Чехії обурився «нахабством і неповагою» ватажка «ДНР»
Президент Чехії Мілош Земан. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER
Президент Чехії Мілош Земан. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Президент Чехії назвав «нахабством і неповагою» поведінку глави самопроголошеної «Донецької народної республіки» («ДНР») Олександра Захарченка, якого він просив звільнити засудженого за «шпигунство» українського історика-релігієзнавця Ігоря Козловського.

Про це пише «Медуза».

Земан розповів, що написав листа Захарченку близько шести місяців тому. Глава «ДНР», за словами Земана, нічого йому не відповів. Чеський президент заявив, що це «нахабство і неповага». Він попередив, що в майбутньому буде «так само зневажливо» відгукуватися про «ДНР».

Президент Чехії просив Захарченка звільнити історика, оскільки той хворий. «[Питання про звільнення] технічно можна вирішити в рамках Мінських угод, які передбачають обмін заручниками», – вважає Земан.

Він додав, що також звертався з приводу звільнення Козловського до помічника Володимира Путіна Владислава Суркова, який, за його словами, є «зв’язковим» між Росією і «ДНР». Чеський президент не уточнив, чи виконав Сурков його прохання.

«Якби я написав 50 книг, [як Ігор Козловський], у мене не було б часу на шпигунство», – зазначив Мілош Земан.

Ігор Козловський був затриманий у Донецьку в січні 2016 року. Спочатку його звинуватили в зберіганні двох гранат, пізніше – в шпигунстві. В травні 2017 року суд самопроголошеної «ДНР» засудив Козловського до двох років і восьми місяців в’язниці. Суд назвав його «особливо неблагонадійним громадянином», оскільки Козловський мав зв’язки із забороненими в «ДНР» українськими організаціями.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Козловського в’язнем совісті. Правозахисники вважають, що його вина полягає в тому, що він «не приховував в Донецьку своїх опозиційних поглядів».

Ігор Козловський – відомий на Україні історик-релігієзнавець. Автор близько п’ятдесяти наукових публікацій. Очолює Донецьке обласне відділення Української асоціації релігієзнавців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:45:44