п'ятниця, 24 листопада, 2017, 16:43 Політика
Поява миротворців на Донбасі може стати пасткою для України, – Портников
Миротворці ООН. Фото: focus.ua/Getty Images
Миротворці ООН. Фото: focus.ua/Getty Images

Заміна російських військ на території Донецької та Луганської областей на миротворчі сили ООН без встановлення українського контролю над територією – один із варіантів розвитку події, які є у Володимира Путіна. Цей варіант може стати справжньою пасткою для України.

Про це у інтерв’ю Апострофу розповів Віталій Портников.

«Тому, що після того, як російські війська покинуть територію Донецької та Луганської областей, буде оголошений перехідний період. Російська Федерація перестане витрачати гроші на ці території. Україна почне виплачувати всі свої соціальні зобов’язання, пенсії, зарплати бюджетникам, буде за допомогою західних донорів відновлювати інфраструктуру регіону. При цьому ніякого реального контролю над цією територією вона мати не буде», – пояснює свою позицію Портников.

У такому разі, за словами журналіста, люди, що житимуть на «звільнених» територіях, будуть обирати свої місцеві органи влади і братимуть участь у виборах Верховної Ради і Президента України. Таким чином, кількість виборців, які голосують за проросійські сили, доповниться мешканцями Донбасу, а також людьми, які повернуться додому і знову потраплять під вплив проросійської пропаганди.

«І у Верховній Раді України створиться стійке проросійське лобі, яке може стати в будь-який момент більшістю, як це було до 2013 року. І вже ця нова проросійська Україна буде вирішувати питання цих регіонів так, щоб перетворити всю Україну в зону впливу Російської Федерації. Президент України Віктор Медведчук, Сергій Льовочкін або ще хтось спокійно вирішать ці проблеми шляхом скасування угоди про європейську асоціацію, шляхом вступу України в Євразійський економічний союз, шляхом підписання Україною угоди про вступ до Організації договору про колективну безпеку», – зазначив Портников.

Такий сценарій, за словами журналіста, уже відбувся у Республіці Молдова – Придністров’я досі залишається у вигляді самопроголошеної «республіки», де навіть не миротворці ООН, а так звані миротворці-окупанти, і це вже триває 25 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 06:37 :02