Новини » Політика 24 листопада, 2017, 20:45
Макрофінансова допомога ЄС – це кредит, який треба повертати, – Володимир Гусак

Особливо дивує, що робиться наголос на отриманні кредиту, замість того, щоб говорити про збільшення експорту до ЄС

Про це зазначив народний депутат України Володимир Гусак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Україні передусім потрібно покладатися на власні сили, і з огляду на це та робота, яку проводить чинна влада, є недостатньою. Відтак, насторожує наголос на отриманні допомоги від ЄС, адже якщо нова макрофінансова допомога буде такою ж, як і стара, то слід зважити на те, що це є кредит, який потрібно буде повертати», – зауважив Володимир Гусак.

Депутат пояснює, хоч кредит надаватиметься з пільговою відсотковою ставкою, тобто видається на пільгових фінансових умовах, але ці гроші все одно потрібно буде повертати наступним поколінням українців.

«Особливо дивує, що робиться наголос на отриманні кредиту, замість того, щоб говорити про збільшення експорту до ЄС. Відтак, попри всі зусилля євроінтеграторів, ринок ЄС на головні експортні товари України, зокрема пшеницю, залишається закритим», – наголосив Гусак.

До того ж, зауважує народний депутат, навіть якщо Україна виконає всі умови МВФ, але не буде знято заборону на експорт лісу-кругляку з України, то так званої макрофінансової допомоги від ЄС не буде. Натомість гроші від МВФ Україна все ж може отримати, адже валютний фонд не так наполягає на цій умові. Оскільки є кредитором, і зацікавлений, щоб Україна повертала позичене.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 04:03 :25