п'ятниця, 24 листопада, 2017, 16:25 Економіка
Із появою незалежного суду олігархи першими інвестуватимуть у нашу економіку, – Загородній

Створення незалежного суду вирішило б 70 відсотків корупційних проблем та допомогло б збільшити надходження у нашу економіку. Першими інвесторами стали б ті олігархи, які зараз займаються виведенням капіталів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Зараз існує розлом між англосаксонськими та європейськими країнами. Стосунки саме із першим типом держав є більш вигідними для України.

«Фактично, із лютого 2014 року експорт до України будь-якої зброї та технології подвійного призначення був неформально забороненим. Практично усю військову допомогу, в тому числі і кошти, нам надають англосаксонські держави – США, Канада та Великобританія. Вони й підписували Будапештський меморандум. Серед європейських держав Франція могла б поводитись і активніше, адже вона була спостерігачем у цій угоді», – розповів Загородній.

Понад те, свого часу Україна навіть зіткнулася із проблемою відсутності двигунів для БТРів. Адже вони вироблялися у Росії.

«Їх звідти доводилось витягати якимось різноманітними тіньовими схемами», – зазначив експерт.

Але головною проблемою держави справді є корупція. І тут слід було б братись за створення незалежного суду, який, на думку Загороднього, вирішить 70 відсотків проблем.

«У держави були б стабільні права власності і тоді сюди просто повернулися б усі кошти. Першими ж інвесторами в українську економіку будуть ті ж олігархи, які зараз виводять капітал. Потрібно було починати саме із суду», – підкреслив політтехнолог.

Ще одним джерелом корупції є монополізована українська економіка. Адже Антимонопольний комітет не працює так, як цього хотілося б.

«Варто запустити два механізми – незалежний суд, який дасть стабільне право власності, і Антимонопольний комітет, який займатиметься демонополізацією ринків. Тоді й до нас зайдуть інвестори, а питання корупції розсмоктуватиметься саме. Адже існуватиме багато конкуруючих економічних агентів, які розберуться із корупціонерами швидше, ніж усі органи», – вважає Тарас Загородній.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 00:50:26