п'ятниця, 24 листопада, 2017, 18:45 Політика
Ігор Романенко: Путін планував анексувати Крим ще до 2014 року

На четвертому році війни в України є можливості і необхідність займати активну позицію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Ігор Романенко заявив, що Володимир Путін планував анексувати Крим ще раніше, до 2014 року, а це була четверта можливість, яку він використав. «Але були три до того. Коли він це обрав – коли ми були ослаблені як держава і наші силові структури», – наголосив гість програми.

«У нас закінчується четвертий рік війни. АТО – юридично, а фактично – гібридної війни, я відповідаю за свої слова. І в зв’язку з цим – четвертий рік! – Збройні Сили наші зміцнили, структуру теж зміцнили», – зазначив гість програми.

Ігор Романенко вважає, що, з одного боку, українські силові структури, а насамперед Збройні Сили України, не мають допустити авантюр та не йти на провокації з боку росіян, але з іншого – не мають спостерігати за ситуацією, як, наприклад, місія ОБСЄ, а займати активну позицію. І це, наголошує Ігор Романенко, не буде порушенням Мінських домовленостей.

«Тому що, за тими ж Мінськими угодами, значна частина «сірої зони» і не тільки, наприклад, Дебальцеве, з приводу якого Україна декілька разів зверталася до всіх, щоб, за Мінськими угодами, ці території відійшли під контроль України. Але хто-небудь це зробив? Хто-небудь пішов назустріч? Тож я вважаю, що з розумом, толком, з урахуванням свого потенціалу, росту, досвіду, того, що у нас за цей час фактично народились нові Збройні Сили і керівництво – від нижчої ланки взводної і до керівництва ЗСУ, то все це треба використовувати», – наголосив колишній заступник начальника Генштабу Збройних Сил.

Ігор Романенко каже, що у випадку, коли українських військових обстрілюють, то слід не просто сховатися в інженерних спорудах, а слід взяти ті висоти, які, за Мінськими угодами, мають підконтрольні Україні, щоб зупинити обстріли і загибель українських бійців.

«На четвертому році війни є можливості і є необхідність займати активну позицію, що і буде робитися», – заявив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 05:26:47