п'ятниця, 24 листопада, 2017, 2:40 Політика
Гримчак: Ми зробили помилку, зупинивши постачання продовольства на окупований Донбас

Тепер люди приїжджають на контрольовану Україною територію, отримують пенсію і, повертаючись назад, витрачають її не на українські товари, а на товари російського і білоруського виробника, які зайняли звільнену нішу.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Помилкою України було те, що вона свого часу зупинила всі постачання продовольчих товарів на неконтрольовані території. Адже українські підприємства втратили ринок збуту, і фактично віддали його росіянам», – констатував Гримчак.

Відтак, пояснює урядовець, тепер люди приїжджають на контрольовану Україною територію, отримують пенсію і витрачають її не на українські товари, а на товари російського і білоруського виробника, які зайняли звільнену нішу.

«Сьогодні рішенням уряду ми підняли вагу вантажу до 75 кілограм, який дозволено провозити. Ми розуміємо, що люди будуть купувати більше товару в Україні, і можливо, будуть торгувати ним на неконтрольованій території, тому це правильна тактика», – певен заступник міністра.

Він наголосив, що чим більше вибудовуватиметься зв’язків у людей із контрольованою територію, тим швидше вони і ментально, і фізично повернуться до України.

«Близько 25-30 тисяч людей, які щодня мають можливість пересікати лінію розмежування, є посланцями від України до тих, хто є жертвою російської агресії. Адже потрібно розуміти, що там немає сепаратистів, там є колаборанти, тобто люди, які свідомо пішли на співпрацю з окупаційною владою. Натомість сепаратисти – це ті особи, які підігрівають внутрішній конфлікт в країні», – пояснив Юрій Гримчак.

Читайте також: Нардеп розповів, як російські силовики поділили між собою ОРДЛО 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:44 :51