п'ятниця, 24 листопада, 2017, 17:38 Політика
Дубневичі vs Омелян: нардепи через суд зобов’язали НАБУ відкрити справу проти міністра

Продовжується епопея з протистоянням народних депутатів Богдана і Ярослава Дубневичів проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Обидві сторони намагаються звинуватити одна одну у корупційних діяннях. І якщо до Дубневичів виставили претензії ледве не всі правоохоронні органи, то братам доводиться тішитись незначними здобутками. Як от останній: зобов’язати НАБУ через суд відкрити проти Омеляна провадження, яке, за висновками того ж Бюро, не має жодних процесуальних перспектив.

Про «небувалий успіх» у боротьбі з корупцією сьогодні заявив Ярослав Дубневич на своїй Фейсбук-сторінці.

«Сьогодні суд зобов’язав НАБУ звернути врешті увагу на мою заяву до цього відомства з приводу кримінального – а точніше – корупційного правопорушення, яке було скоєне громадянином Омеляном Володимиром Володимировичем», – врочисто повідомив нардеп.

Далі про суть справи:

«4 вересня цього року я звернувся до директора НАБУ А. Ситника із заявою про те, що Володимир Омелян під час судового процесу, де він виступав як відповідач, свідомо використовував своє службове становище та владні повноваження у власних приватних інтересах. Зокрема: залучивши в якості свого представника працівника міністерства. А також – витратив бюджетні кошти з рахунку мінінфраструктури у власних приватних цілях – за рахунок свого відомства сплатив держмито у суді».

Тобто взяв когось з міністерства за свідка і заплатив з бюджетних коштів держмито – з такого звинувачення, мабуть, довго сміялись, як у НАБУ так і у Мінінфраструктури. Відповідь Дубневичу надав заступник керівника НАБУ Углава:

«В НАБУ, однак відреагували на мою заяву дивно. Надійшов лист від першого заступника Директора НАБУ п. Г. Углава, в якому повідомлялось, моє звернення розглянуто, однак встановлено, що наведені у заяві факти та обставини щодо злочинних дій міністра Омеляна «не містять достатніх даних, які б свідчили про наявність ознак злочинів, віднесених до підслідності НАБУ…». Відтак – вносити відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань немає підстав».

Та відповідь НАБУ не зупинила Дубневича і він вирішив змусити Бюро внести справу у реєстр та розпочати розслідування.

Це йому вдалося зробити у Соломянському районному суді Києва 24 листопада, про що він відразу поінформував громадськість.

Чи матиме перспективу розслідування, про відсутність підстав для проведення якого вже повідомили у НАБУ? Звичайно ж, ні. Тож Дубневичам, виглядає, доведеться задовольнитися невеличкою моральною сатисфакцією.

Про те, що у Дубневичів проти Омеляна вже давно немає фактів та аргументів свідчить хоча б те, що вони охарактеризували міністра як людину, яка «демонструє суспільству власну нульову толерантність до будь-яких проявів корупції». І це при тому, що Омелян давно, відкрито та ґрунтовно звинувачує їх у зловживаннях на залізниці. Але ж хіба вони корупціонери?

Нагадаємо конфлікт перейшов у гостру фазу після того, як Омелян у одному з інтерв’ю звинуватив Дубневичів у корупції та відмиванні коштів.

Нардепам вдалося змусити міністра вибачатись за ці слова, але після чергових масштабних обшуків правоохоронців на залізниці він знову заявив:

«Підозрюються громадяни Дубневичі, Михальчук, Костюк і інша весела гоп-компанія. Висновок – корупція на високому рівні таки є! Я знову правий!», – додав Омелян.

На цей раз у Дубневичів вагомих контраргументів не виявилось. Тож вони вирішили відповідати сміховинним позовом, який мав би змусити працювати на їх благо орган, який завалений справами проти них же самих.

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 23:30:42