четвер, 23 листопада, 2017, 15:32 Політика
ЗСУ не починають операцію зі звільнення ОРЛО через дисбаланс сил, – політолог
Український військовий на Донбасі. Фото: 24tv.ua
Український військовий на Донбасі. Фото: 24tv.ua

Сили української армії значно менші, ніж російські. Тому ми не можемо діяти агресивно, ризикувати нашою армією, бо, ймовірно, у нерівному бою нас спіткала б поразка.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політолог Сергій Таран.

«Якщо на території ОРЛО були лише бандитські формування, то конфлікт вирішили б ще у 2014 році. Адже, коли Нацгвардія почала витісняти терористів, то у міста Луганщини зайшла російська армія. Я вважаю, що вона досі там перебуває», – коментує експерт.

Гість програми наголошує на великій різниці ресурсів України та Росії.

«Треба збагнути, наскільки великим був дисбаланс наших сил у 2014 році.  Російська казна отримує колосальні гроші з нафти, тому протягом п’ятнадцяти років вона входить у топ-3 найбільших світових бюджетів. Якось французи хотіли продати РФ вертольотоносця вартістю два мільярди. Наш ворог може дозволити собі такі витрати. А от для нас ця сума – абсолютно весь минулорічний бюджет армії», – каже Таран.

Політолог зауважує, що зараз стан української армії значно кращий, ніж той, який був три роки тому. Адже ми отримали обладнання та компетентних інструкторів.

«Зараз ситуація краща, бо Україна отримала сучасне обладнання, а військові тренуються з інструкторами НАТО. Проте непропорційність сил залишається. Я вважаю, що ми маємо відповідально поставитися до життів наших військовослужбовців. Вони точно зможуть зайти і в Луганськ, і Донецьк, але тоді, коли буде баланс сил», – говорить гість.

Сергій Таран переконаний, що українська армія зможе зайти на окуповані території тоді, коли Росія потерпатиме від санкцій.

«Після того, як у наслідок санкцій Росія не буде готова жертвувати своїми солдатами, не підключатиме всі свої військові сили – ми зможемо активувати свої дії. До того часу українська армія буде сильнішою. Зараз ми маємо продемонструвати відповідальність, вступати у перемовини і наполягати на санкціях. Заходу треба показати що Україна готова до миру, а РФ – ні», – додає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:57:59