четвер, 23 листопада, 2017, 23:05 Політика
Заступник міністра: 90% переселенців не мають бажання повертатися додому

Переселенці не хочуть повертатися на попереднє місце проживання навіть після звільнення цих територій. Таку тенденцію у профільному Міністерстві прогнозували ще у 2015 року, оскільки вона спричинена відсутністю підтримки переселенців з боку держави.

Таку думку висловив заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«Напередодні, під час звіту однієї із міжнародних організацій були озвучені дані, що вже 90% людей, які опинилися в стані вимушених переселенців, не виявляють бажання повернутися на попереднє місце проживання навіть після звільнення цих територій, і це дуже прикро», – констатував Георгій Тука.

За словами урядовця, таку тенденцію у профільному Міністерстві прогнозували ще у 2015 року. Однак, з іншого боку, така ситуація ставить перед державою та громадами, які прийняли переселенців, нові виклики.

«Справа в тому, що 2014-2015 роки були досить важкими та насиченими на події, а тому влада передусім займалася «гасінням пожеж». І тільки зараз ми спромоглися розробити стратегію державної політики щодо вимушених переселенців, яка передбачає термін реалізації на 2018 – 2020 роки», – повідомив заступник міністра з тимчасово окупованих територій.

Він зазначив, що зараз ця стратегія проходить обговорення в Кабінеті міністрів, однак, на жаль, не всі урядовці підтримують бачення розвитку подій.

«Після того, як стратегія буде затверджена, під кожним її положенням відповідальне міністерство має розробити план заходів та згідно своїх повноважень реалізовувати його.

Головна мета цієї концепції полягає в тому, що держава має створювати належні умови для сталого розвитку громад, а також реінтеграції та адаптації людей в нові громади», – розповів Георгій Тука.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:53:39