четвер, 23 листопада, 2017, 16:16 Події
У Криму під час затримання померла ветеран руху кримських татар. Оновлено
Веджіє Кашка. Фото: krymr.com
Веджіє Кашка. Фото: krymr.com

Ветеран руху кримських татар Веджиє Кашка померла після затримання російськими силовиками у Криму. Причиною дій силовиків стала ситуація з громадянином Туреччини, який, за різними версіями, або викрав гроші в Кашки, або ж у нього їх вимагали.

Про це повідомляє «Громадське».

Сьогодні проросійські ЗМІ в Криму з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомили про затримання кількох кримських татар, яких назвали «меджлісівцями» – Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова, Куртсеіта Абдулаєва та Руслана Трубача, – коли вони нібито вимагали в невідомого громадянина Туреччини 7 тисяч доларів.

Кримська журналістка Ліля Буджурова висунула іншу версію того, що сталося.

Громадянин Туреччини нібито ввійшов у довіру до родини ветерана національного руху кримських татар Веджиє Кашки та поцупив велику суму грошей. До правоохоронних органів вона звертатися не стала, сподіваючись вирішити питання мирним шляхом.

Найпевніше, саме під час повернення грошей жінці в присутності інших кримських татар в одному з кафе Сімферополя російські силовики й провели затримання. Під час затримання 83-річній Веджиє Кашці стало зле, їй викликали швидку. У лікарні вона померла.

Силовики провели обшуки в будинках усіх затриманих.

Водночас затримані, яких проросійські ЗМІ назвали «меджлісівцями», не є членами Меджлісу. Бекір Дегерменджі – батько політв’язня Мустафи Дегерменджі. Куртсеіта Абдулаєва раніше засуджували до 9 років за організацію масового побиття відвідувачів «Cotton Club» у Сімферополі, він відсидів 5 років, а згодом був амністований. Казім Аметов – друг Бекіра Дегерменджі.

На смерть 82-річної Веджиє Кашка сердечно відреагував активіст кримськотатарського народу Алім Алієв:

«Вона була людиною-легендою для нашого народу. З нею познайомився ще у далекому 2005-му, коли вона прийшла у нашу редакцію газети Авдет. Тендінта, невисокого зросту, з доброю посмішкою та сталевим характером. Вона була майже на всіх подіях, які стосувались кримських татар. І до останньої своєї хвилини вона була з народом, боронивши його від окупантів та підтримуючи його моральний дух в найскладніших ситуаціях. І сьогодні вона була разом у кафе з активістами кримськотатарського національного руху, коли російські силовики увірвались туди і затримали їх, паралельно проводячи обшуки в їхніх домах. Серце Веджіє ханим не витримало і вона померла по дорозі у лікарню».

Алім Алієв та Веджіє Кашка. Фото: facebook.com/alim.aliev
Алім Алієв та Веджіє Кашка. Фото: facebook.com/alim.aliev

Раніше повідомлялося, що силовики ФСБ у Криму проводили обшуки в кримських татар. Вони затримали батька фігуранта справи «26 лютого».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 06:19 :35