четвер, 23 листопада, 2017, 19:36 Політика
Тиск влади на антикорупційні органи може нівелювати реформу, – нардеп

Передача такої великої кількості справ від ГПУ може зупинити роботу НАБУ, але і не передавати їх – не зовсім законно, тому це питання слід вирішити у найближчий час.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (фракція БПП) Микола Кучер.

Нагадаємо, 20 листопада 2017 року органи прокуратури втратили функцію слідства, тож справи мають перейти до НАБУ та ДБР, яке іще не розпочало своєї роботи. Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ не відмовляється передавати справи до НАБУ, а це в Антикорупційному бюро їх не приймають. У НАБУ заявили про недостатність людського ресурсу, що створить ризики для розслідувань.

Микола Кучер вважає, що така ситуація склалася через недоліки законодавства і через невиконання окремих законодавчих актів. Проте існування НАБУ, НАЗК, САП нардеп називає кроком вперед та величезним досягненням.

На думку гостя програми, те, що між антикорупційними органами нині є конкуренція, це теж добре, адже з цього випливатимуть позитивні рішення. А ось спірні питання, вважає він, будуть швидко вирішені.

«Передача такої великої кількості справ дійсно зупинить роботу НАБУ. Непередача – теж не зовсім законно, тому це питання має бути вирішене у найближчий час», – наголосив він.

Народний депутат України (фракція «Батьківщина») Вадим Івченко наголосив, що нині відбувається колосальний тиск з боку провладної коаліції, а також Адміністрації Президента, на антикорупційні органи. Нардеп вважає, що у НАБУ нині немає достатньо детективів, тож фізично вони не зможуть взятися за всі ті справи, які передасть ГПУ.

Вадим Івченко вважає, що тиск з боку влади, коаліції, тих, хто ухвалює рішення, на антикорупційні органи може нівелювати саму реформу.

«Тобто органи створені, а в роботі будуть невтішні результати», –пояснив Вадим Івченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 22:17:21