четвер, 23 листопада, 2017, 21:45 Політика
Тука пояснив, чи будуть легалізовані дипломи, видані «ЛНР­-ДНР»

Молода людина, яка має диплом університету, який розташований на неконтрольованій території, в разі підтвердження своїх реальних знань має можливість замість «липового» диплому «ЛДНР» отримати диплом українського зразка. Але остаточно це питання ще не вирішено.

Про це в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK розповів заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Телеглядач Андрій із Львівської області запитав у гостя програми, чи у Міністерстві з тимчасово окупованих територій є дані щодо кількості людей з окупованого Донбасу, які їздять на заробітки до Росії та Європи, та дані щодо кількості студентів, які навчаються у Росії та Європі. На що Тука відповів, що жодних об’єктивних даних на сьогоднішній день немає.

«Облік населення не ведеться. А щодо тих людей, які з неконтрольованих територій їдуть у Європу, чи то на заробітки, чи на відпочинок, такого окремого обліку теж ніде не ведеться. Звичайно, є люди, які згідно чинного законодавства отримують біометричні паспорти і виїжджають до ЄС», – каже Тука.

А що стосується студентів Георгій Тука зазначив, що він пишається тим, що цього року з окупованих територій на територію України приїхало навчатися чимало студентів.

«Завдяки розробленому механізму спільно з Міністерством освіти та науки України, кількість дітей, які в цьому році приїхали навчатися в університети України ставить 2,5 тисячі. І це лише з Донецької та Луганської областей. З окупованого Криму приїхало 263 дитини»,– розповів заступник міністра ТОТ.

Читайте також: Тука пояснив, чому не всі товари дозволені для перевезення в ОРДЛО

Ведучий програми уточнив у Георгія Туки, чи працює Міністерство ТОТ над питанням дипломів, які були видані ВНЗ окупованих територій. На що тука відповів:

«Над цим питанням у нас досить часто виникає дискусія із нашими європейськими партнерами. Вони пропонують піти шляхом легалізації цих документів, але на сьогоднішній день українська влада не погоджується на таке рішення. Зараз фактично триває дискусія щодо компромісного варіанту: молода людина, яка має диплом університету, який розташований на неконтрольованій території, в разі підтвердження своїх реальних знань, має можливість замість «липового» диплому «ЛДНР» отримати диплом українського зразка. Але це питання ще не вирішене остаточно»,– заявив заступник міністра ТОТ.

Читайте також: Тука розповів, навіщо Путін провів переговори з ватажками ОРДЛО

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:58:56