четвер, 23 листопада, 2017, 8:47 Світ
США мають намір залишити свої війська в Сирії після перемоги над ІДІЛ
Демократичні сили Сирії у місті Ракка. Фото: ZIK/EPA/SEDAT SUNA
Демократичні сили Сирії у місті Ракка. Фото: ZIK/EPA/SEDAT SUNA

Сполучені Штати можуть залишити своє угруповання в Сирії після остаточної перемоги над «Ісламською державою» (ІДІЛ), оскільки побоюються, що терористи можуть взяти реванш.

Про це повідомило джерело The Washington Post, передає РБК-Україна

Зі слів співрозмовника видання, швидке поширення впливу ІДІЛ пояснюється в тому числі вакуумом влади, який утворився в результаті громадянської війни в Сирії. «Цей вакуум може бути знову заповнений войовничими угрупованнями в тому разі, якщо політичне рішення не буде знайдене», – заявив він.

Також співрозмовники видання повідомили, що в США побоюються, що їх вихід із Сирії може призвести до того, що Башар Асад займе всі території, контрольовані його противниками, а його успіх означатиме перемогу його близького союзника Ірану, що не влаштовує Вашингтон.

Офіційні особи США заявляють, що планують підтримувати присутність американських військ в північній Сирії, де американці навчили і допомогли «сирійським демократичним силам» в боротьбі проти ІДІЛ, і створити нове місцеве управління, в яке не ввійдуть прибічники Асада, які проживають у цих районах.

За інформацією видання, офіційно в Сирії перебувають 503 американських радники, які навчають збройні загони курдів на півночі країни, але ця цифра може бути значно більшою і включати обслуговуючий персонал аеродромів та артилеристів, які забезпечують військові операції коаліції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:18:45