четвер, 23 листопада, 2017, 17:23 Львів
Провалля біля Стебника: люди бояться за свої будинки, влада обіцяє помогти
Провалля на території ПАТ «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Фото: Микола Тис/ZIK
Провалля на території ПАТ «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні на Львівщині відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва. Після того він обстежив провалля на території ПАТ «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал».

Як повідомляє кореспондент ІА ZIK, на місці біля провалля його зустріли місцеві жителі, які стурбовані тим, що це сталося неподалік їхніх помешкань. І, за їхніми словами, вони не бачать кроків влади для вирішення цієї проблеми.

«300 метрів від наших будинків – провалля. Ми не знаємо, що нас чекає. Ми боїмося лягати спати», – розповіла журналістам одна з місцевих мешканок.

Степан Кубів натомість заявив, що влада має план першочергових кроків для гарантування безпеки мешканців.

«Сьогодні ми створили робочу групу для проведення щоденного і щосекундного моніторингу трьох інфраструктурних проектів. Це – дорога, енергетика і водопостачання», – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів оглянув провалля на території ПАТ «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Фото: Микола Тис/ZIK
Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів оглянув провалля на території ПАТ «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Фото: Микола Тис/ZIK

Зокрема, перший віце-прем’єр повідомив, що за місяць має бути розроблений кошторис і впродовж трьох місяців – замінений водогін. Окрім того, Львівобленерго виділено 11 млн грн для перенесення ліній електропередач.

Що стосується дороги, то, за словами Кубіва, за тиждень має бути закінчена розробка відповідної проектної документації.

Також урядовець повідомив, що під час сьогоднішнього засідання комісії було доручено «прискорити розробку проекту консервації рудника».

Нагадаємо, обвал, що стався на Львівщині 30 вересня в зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», був спровокований землетрусом 0,8 бала, але стався через те, що там утворилися пустоти і підприємство, яке зараз є у приватній власності, впродовж років не вживало заходів задля того, аби усунути небезпеку.

10 жовтня Львівська облрада ухвалила звернення до Кабінету Міністрів України щодо кризової екологічної ситуації, яка склалася внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Львівська облдержадміністрація також звернулася до Кабінету Міністрів щодо виділення з резервного фонду держбюджету 133 мільйони гривень на ліквідацію наслідків провалля, яке утворилося поблизу Трускавця над колишньою шахтою із видобування калійної руди. Ці кошти необхідні на будівництво нової дороги та перенесення зруйнованих ліній електропередач.

Пізніше власник стебницького «Полімінералу» закликав відселяти людей з території НС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:56:25