четвер, 23 листопада, 2017, 8:07 Світ
Президенти трьох країн у Сочі ініціювали мирне врегулювання у Сирії
Президенти Ірану Хасан Рухані, Росії Володимир Путін і Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: kremlin.ru
Президенти Ірану Хасан Рухані, Росії Володимир Путін і Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: kremlin.ru

Росія, Іран і Туреччина виступили за скликання Конгресу сирійського національного діалогу, який, на їхню думку, повинен привести до всебічного діалогу і примирення.

Відповідну заяву президенти трьох країн підписали під час зустрічі в Сочі 22 листопада, пише DW.com.

Володимир Путін, Хасан Роухані і Реджеп Тайіп Ердоган домовилися про проведення консультацій на рівні міністрів закордонних справ трьох країн і представників спецслужб, щоб забезпечити умови для організації конгресу в Сочі.

«Домовилися провести це важливий захід на належному рівні, забезпечити участь в ньому представників широких верств сирійського суспільства», – заявив журналістам Путін.

Він також запевнив, що правлячий в Сирії режим президента Асада висловив готовність провести конституційну реформу і забезпечити вільні підконтрольні ООН вибори.

Турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган наголосив на необхідності виключити з процесу мирного врегулювання в Сирії «терористичні угруповання», які діють на території країни.

Глави трьох країн домовилися зміцнити співпрацю в боротьбі з тероризмом, зокрема, з угрупуваннями «Ісламська держава» і «Джебхат ан-Нусра».

Президент Ірану Хасан Роухані, в свою чергу, підкреслив «конструктивну роль», яку співпраця трьох країн зіграла у врегулюванні сирійської кризи. Він також висловив надію, що жителі Сирії незабаром можуть повернутися до себе на батьківщину.

Як повідомлялось, напередодні Путін провів переговори з президентом Сирії Башаром Асадом у Сочі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 00:58:09