четвер, 23 листопада, 2017, 3:40 Економіка
Олександр Бригинець: Сьогоднішня ціна на нафту і газ почне падати
Робітники на платформі бурової установки. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Робітники на платформі бурової установки. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Сьогоднішня ціна на нафту та газ обов’язково почне падати. А це означає, що вона може повернутися на 10-20 доларів нижче і це дасть можливість знизити вартість газу на міжнародних ринках.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (фракція БПП) Олександр Бригинець.

Гість програми зазначив, що його помилка як депутата та помилка інших депутатів після Майдану – збільшення ренти на видобуток українського газу.

«Одразу коли відбувся Майдан, протягом двох місяців ми проголосували закон, який суттєво збільшив ренту. Ми думали, що у олігархів гроші заберемо, але це призвело до того, що обсяг виробництва українського газу почав падати. І як результат, формально ми почали закуповувати більше газу з-за кордону і ціна на нього почала зростати. Але потім ця рента була скасована, суттєво понижена і почався процес збільшення обсягу виробництва українського газу, який зараз триває», – розповів нардеп.

Разом з тим Олександр Бригинець зауважив, що сьогоднішня ціна на нафту та газ в Україні є максимально можливою, але вона обов’язково почне падати.

«А це означає, що вона може повернутися на 10-20 доларів нижче і це також дасть можливість знизити вартість газу на міжнародних ринках. Ми зараз говоримо, що газ подешевшає не тому що на нього введуть дешевшу ціну, а тому що виробництво в самій Україні стане вищим. Умовно кажучи, якщо на 30-40% збільшиться кількість українського газу в Україні, то це дасть можливість зовсім інакше подивитися на питання ціни газу в Україні», – додав народний обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 05:22:08