Новини » Політика 23 листопада, 2017, 20:00
МЗС висловило протест з приводу російських «гумконвоїв» на Донбас

Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з продовженням Росією протиправної практики направлення на територію України так званих «гуманітарних конвоїв» і надіслало відповідну ноту до МЗС РФ.

Про це повідомляється у коментарі МЗС України щодо чергового так званого «гуманітарного конвою» з Російської Федерації.

«МЗС України висловлює протест у зв’язку з продовженням Російською Федерацією протиправної практики направлення на територію України т.зв. «гуманітарних конвоїв». Зокрема, 23 листопада вже вкотре державний кордон України незаконно перетнули 53 автомобілі 71-го т.зв. «гумконвою», – йдеться у повідомленні.

У цьому зв’язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту з вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України.

«Ввезення «гумдопомоги» відбулося з порушенням норм і принципів міжнародного права, зокрема, щодо непорушності кордонів, національного законодавства України та інших погоджених модальностей, у тому числі про необхідність супроводу вантажу представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України», – пояснюють у МЗС України.

Як повідомлялося раніше, вранці 23 листопада Росія в односторонньому порядку оформила черговий так званий «гуманітарний конвой» на окупований Донбас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 11:20 :56