четвер, 23 листопада, 2017, 10:47 Економіка
МВФ радить Україні припинити витрачати з бюджету мільярди через повернення ПДВ, – експерт
МВФ. Фото: ZIK/EPA/JIM LO SCALZO
МВФ. Фото: ZIK/EPA/JIM LO SCALZO

Міжнародний валютний фонд радить Україні припинити витрачати бюджетні кошти на повернення експортерам податку на додану вартість.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив політтехнолог Олег Постернак, коментуючи результати роботи місії МВФ в Україні, передає Главком.

Експерт зауважив, що лише за 9 місяців 2017 року на виплати експортерам витратили 77 млрд грн бюджетних коштів.

«Вдумайтеся у цю цифру і ця сума виплачена в грошовій формі. Якщо порівнювати цю цифру, наприклад, з минулим роком, то зростання обсягів відшкодування ПДВ на рівні понад 23,5 млрд грн», – зауважив Пастернак. 

За його словами, головним отримувачем повернення експортного ПДВ в агросекторі є надприбуткова компанія «Кернел».

«Вони отримали 10% від загального обсягу повернення ПДВ, це приблизно 7 млрд грн. До речі, в парламенті цю компанію пов’язують із відомим та найбагатшим депутатом ВР Віталієм Хомутинніком. За інформацією АМКУ, комерційна структура з якою пов’язують Хомутинніка, нещодавно збільшила долю в структурі власності компанії «Кернел». Деякі експерти навіть називають його новим власником компанії», – зауважив Постернак.

Експерт вважає, що поки одні збагачуються, у бюджеті формується багатомільярдна «діра».

«Зараз, коли деякі експортери зміцнили своє становище, і які отримують надприбутки на цих речах, і коли державний бюджет має спрямувати кошти на інші проблеми, а в даному випадку це, наприклад, та ж система освіти, яка потребує величезного фінансування – потрібно переглянути ці умови повернення ПДВ. І це безпосередні зауваження представників МВФ. І сподіваюся, що уряд скоро поставиться до цієї проблеми більш уважно», – сказав він. 

При цьому додав, що найбільшим лобістом збереження повернення ПДВ буде той самий «Кернел» з його лобістськими групами у парламенті.

«Мова йде про цілі структури, які пов’язані із зернотрейдерськими механізмами. Зокрема, вони пов’язані із цією компанією «Кернел», яка фактично є найбільш «м’ясистою» компанією, яка отримує подібні відшкодування із державного бюджету країни. І звісно, це велика проблема взагалі для українського парламентаризму і це велика проблема для нашої фінансової системи», – наголосив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 00:50:50