четвер, 23 листопада, 2017, 21:25 Політика
Іллєнко про руйнування українських поховань у Польщі: Це нагадує більшовизм

Частина польських політиків, яка загралася в штучну антиукраїнську істерію, у той час, коли сама Польща – під загрозою російської агресії, чинять самогубчий крок для своєї держави.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко.

Політик зауважив, що в Україні, починаючи з 1991 року і до 2014-го, не було політики національної консолідації, навіть навпаки, мова йшла про те, щоб якомога більше задовольняти потреби держав-сусідів. Нині, попри зрушення у суспільстві, такі проблеми продовжують існувати, вважає нардеп.

Андрій Іллєнко, згадавши про останні події у Польщі, вважає, що там перейшли моральні межі.

«Можна сперечатися про історію. Зрештою, я не вірю, що колись у нас із поляками буде стовідсоткове порозуміння щодо історії. Десь треба шукати спільні точки дотику, на них робити акцент, але щодо якихось питань, об’єктивно, – це два різні народи, історія була складна і на 100 відсотків ми не домовимось», – зазначив політик.

Андрій Іллєнко наголосив, що не може собі уявити, щоб в Україні хтось серед білого дня, та ще й за рішенням влади, зірвав із польського військового поховання могильні плити, вимостив ними дорогу і після цього хвалився би цим.

«Це просто неможливо. Це не по-християнськи, не по-людськи, це якась абсурдна ситуація, що нагадує більшовизм. Власне, більшовики так і робили», – зазначив гість програми.

На думку Андрія Іллєнка, та частина польських політиків, яка загралася в штучну, вигадану антиукраїнську істерію, у той час, коли сама Польща – під загрозою чергової російської агресії, а Україна у той же час є щитом від цієї агресії, чинять самогубчий крок для Польщі.

Народний депутат попередніх скликань Інна Богословська нагадала, що вся територія України колись була під пануванням різних імперій, і щойно Україна показує слабкість, імперські амбіції піднімаються. Там є сили, які виступають за відновлення імперій, у тому числі, за рахунок України. А ось у сучасних кордонах Україна незалежною та суверенною ще ніколи не була, тому цей історичний момент та таку можливість слід високо цінувати. Інна Богословська наголосила, що просвітництвом з моменту досягнення незалежності ніхто не займався.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 01:01:04