четвер, 23 листопада, 2017, 18:50 Політика
Гройсман вважає, що ДБР має можливість розпочати роботу вже через півроку

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що Державне бюро розслідувань може бути сформовано і розпочати роботу впродовж півроку.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу 112 Україна.

«Я так розумію, що за 6 місяців структура може постати і вже займатися питаннями та розслідуванням злочинів», – зазначив прем’єр.

Він запевнив, що уряд у роботу новоствореного органу втручатися не збирається.

«Ми не втручаємося, це ж незалежний орган, але все, що стосується забезпечення, фінансування, бюджетного фінансування, адміністративної підтримки у створенні, ми її надамо», – пообіцяв Гройсман.

Він відзначив, що наразі правоохоронні органи не мають достатньої підтримки з боку суспільства.

«На превеликий жаль, зараз правоохоронні органи не мають достатньої підтримки суспільства. Але цю довіру можливо завоювати тільки єдиним – діями. Пообіцяли публічність, прозорість – мають це виконувати», – наголосив глава уряду.

Нагадаємо, 16 листопада конкурсна комісія обрала екс-прокурора Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань. 22 листопада президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Труби директором ДБР і провів з ним зустріч.

20 листопада Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування.

Таким чином, тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені екс-президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями.

Також Держбюро розслідувань отримує право розслідувати злочини, вчинені детективами Національного антикорупційного бюро і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім того, до підслідності ДБР належать і військові злочини.

Генпрокурор Юрій Луценко заявляв про те, що ДБР може розпочати свою роботу не раніше, ніж за рік. При цьому радник голови МВС Антон Геращенко вважає, що Державне бюро розслідувань може розпочати свою роботу впродовж півроку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 07:26 :30