четвер, 23 листопада, 2017, 16:25 Суспільство
Глава УПЦ КП Філарет отримав нагороду від СБУ
Фото: cerkva.info
Фото: cerkva.info

Стало відомо, що 13 листопада 2017 року голова Служби безпеки України Василь Грицак оголосив подяку та вручив нагороду главі Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Патріархові Філарету (Денисенку Михайлу Антоновичу).

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит «Українських Новин».

«Також повідомляємо, що наказом голови СБУ від 13 листопада 2017 року №634 оголошено подяку та вручено нагрудний знак Святійшому Патріарху Київському і всієї Русі-України Філарету (Денисенку Михайлу Антоновичу) главі Української православної церкви Київського патріархату», – йдеться в наказі.

Фото: ukranews.com
Фото: ukranews.com

У наказі зазначено, що оголошено подяку та вручено нагрудний знак «за сприяння Службі безпеки України у вирішенні покладених на неї завдань, значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України, проявлені при цьому високий професіоналізм, ініціативу і наполегливість, згідно п. 13 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про Службу безпеки України» за поданням Управління по роботі з особовим складом СБУ».

Фото: ukranews.com
Фото: ukranews.com

Крім того, у своїй відповіді Служба безпеки України повідомила, що протягом 2015-2017 років здійснено 7 нагороджень представників релігійних організацій, а саме:

  • Української греко-католицької церкви – 2;
  • Римсько-католицької церкви – 1;
  • Української православної церкви Київського патріархату – 4.

Також Служба безпеки України повідомила, що постійно співпрацює із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій у процесі звільнення заручників, які незаконно утримуються бойовиками самопроголошених Донецької та Луганської «народних республік» на непідконтрольної території на сході України.

Як повідомляли Українські Новини, 2 листопада глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет приїхав з офіційним візитом до Тернополя на автомобілі вартістю 3 млн гривень.

Раніше патріарх Філарет, тоді ще митрополит Київський РПЦ, отримав радянські нагороди, а саме, «Орден Дружби народів» (1979), та «Орден Трудового Червоного прапора» (1988). В незалежній Україні його, вже у титулі патріарха УПЦ КП, відзначили «Орденом Свободи» (2009) та п’яти степенями «Ордена Ярослава Мудрого», «Хрестом Івана Мазепи» (2010).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:47:35