четвер, 23 листопада, 2017, 4:11 Світ
В Узбекистані школярок та студентів масово перевіряють на цноту

В Узбекистані учениць старших класів середніх шкіл і студенток коледжів масово відправляють на огляд до гінекологів.

Видання «Озодлік», посилаючись на джерело в адміністрації Самаркандської області, інформувало, що учениці старших класів шкіл і студентки коледжів повинні пройти медогляд, щоб підтвердити свою «невинність», – повідомляє comments.ua.

За словами чиновника, медогляди проводяться «з метою запобігання випадкам суїциду серед юних дівчат, які, втративши цноту або завагітнівши, вирішують накласти на себе руки, щоб уникнути ганьби».

Співрозмовник пояснив, що з батьками дівчат, які вже почали статеве життя, проведуть бесіди викладачі, лікарі і психологи. Співробітник самаркандської адміністрації повідомив, що в ході заходу вже виявлені десятки вагітних.

«Деякі дівчата завагітніли, піддавшись спокусі легкого життя. Свідомо вони не готові до вагітності в 15-17 років. Виникають кризові ситуації після громадського ганьби», – прокоментував ситуацію один з чиновників.

Влада пішла на такий крок після того, як глава держави Шавкат Мірзіёев звернув увагу на те, що в області за останній час покінчили життя самогубством 145 дівчат і жінок.

Довідка: президент Таджикистану Емомалі Рахмон підписав поправку до закону «Про впорядкування традицій і обрядів», який зобов’язує громадян носити національний одяг. Раніше цю поправку прийняла нижня палата парламенту Таджикистану. У поправці зазначається, що фізичні та юридичні особи зобов’язані дотримуватися атрибути національної культури – знати державну мову і носити національний одяг. За порушення цього пункту закону передбачено покарання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:47:13