середа, 22 листопада, 2017, 19:33 Політика
Журналіст: Антикорупційні органи створюють, щоб слідкувати, хто з ким спить?

Правоохоронні органи, а зокрема НАБУ, можуть боротися тільки з наслідками корупції, але не більше. Однак зараз їхня робота зводиться до того, що спочатку за гроші справи порушуються, а потім – за гроші закриваються.

Таку думку висловив журналіст Володимир Бойко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Створення нових посад, органів та антикорупційних судів не має жодного відношення до боротьби з корупцією. Адже після 14 жовтня 2014 року, коли був ухвалений новий закон про прокуратуру та ліквідований нагляд за дотриманням законності діяльності суб’єктів публічного права, то за таких умов в Україні не може бути боротьби з корупцією», – переконаний Бойко.

Щодо правоохоронних органів, а зокрема НАБУ, то, на думку журналіста, вони можуть боротися тільки з наслідками корупції, але не більше. Однак зараз їхня робота є абсолютно неефективною.

«Наприклад, за 2 роки діяльності НАБУ вони відправили до суду 86 справ. Але це справи щодо голів селищних рад, суддів низової ланки, які брали порівняно мізерні хабарі. Основна ж маса – це угоди зі слідством, клопотання про закриття справи і тому подібне», – зауважив журналіст.

Натомість, додає він, зараз відбувається протистояння саме між владою з директором НАБУ Артемом Ситником.

«Артем Сергійович від самого початку не зрозумів одну річ, що йому потрібно було обирати: або йому потрібно влаштовуватися в цю корупційну структуру держави і жити по правилах, або жити тільки на зарплатню посадовця, і тоді до нього не було б претензій. Але він так не хоче. Натомість прагне мати все, як нормальний корупціонер, і в той же момент бути недоторканним», – пояснив Бойко.

Він наводить приклад, що свого часу Ситник на прохання певних осіб зареєстрував фіктивне кримінальне провадження, де не було жодної слідчої дії. Йому потрібно було просто зареєструвати справу за ст. 368, п.4 про тяжкі злочини, щоб звернутися до суду і отримати дозвіл на прослуховування телефону дружини військового прокурора сил АТО Кулика.

«На цій справі немає грифу секретності, він був знятий. Відтак, після незаконного прослуховування Ситник зустрічається із журналістами і починає розповідати про приватну розмову дружини з її подругою.

Тому одразу виникає запитання: а з якою метою створюються правоохоронні органи? Щоб незаконно слухати телефони громадян та слідкувати, хто з ким спить? Тому є чимало прикладів, коли справи в НАБУ просто продаються – спочатку за гроші порушуються, а потім за гроші закриваються», – констатував Володимир Бойко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:16:03