live
Новини » Київ 128

Забудовник столичного ЖК «додав» кілька поверхів, не змінивши проектної документації

У Києві компанія «Delmar» взялась добудовувати житловий комплекс, спорудження якого заморозили після економічної кризи 2008 року. Та, за словами експертів, новий забудовник значно змінив сам об’єкт, додавши йому ще кілька поверхів. Однак при цьому документи залишив без відповідних поправок.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Компанія-забудовник столичного «Delmar» позиціонує свій однойменний ЖК житлом преміум-класу. Мовляв, там є і система «розумний дім», і автономне опалення та розвинена інфраструктура. Та журналістів насторожило, що на сайті містобудівного кадастру забудовником ЖК вказано компанію «Трансбудінвест», тоді, як на сайтах із продажу нерухомості – саме «Delmar». До того ж, виявилось, що у комплексу – своя довга та неприємна історія. Ще у 2003 році ТзОВ «Сантанна» взяло в оренду на три роки земельну ділянку під будівництво житлового будинку та об’єктів соціальної сфери. Вже роботи стартували, а інвестори вкладали кошти ще навіть на так званій котлованній стадії. Однак після економічної кризи у 2009-му усі роботи припинилися.

«Вони просто «кинули» 150 осіб», – зазначає інвестор ЖК Олександр.

Із того часу «Сантанна» кілька разів продовжувала договір оренди земельної ділянки. Останнє оновлення документа відбулося у 2015 році. Тоді ж девелопером проекту стала компанія «Delmar». На превеликий подив інвесторів, будівництво ЖК відновили.

«Я сподіваюсь, що ще місяць-два – і ми нарешті отримаємо свої квартири», – каже Олександр.

Однак експерт у галузі комерційної та житлової нерухомості Ярослова Чапко не розділяє оптимізму інвесторів. Мовляв, забудовник вирішив добудувати ЖК із значними змінами. А це, на її думку, може призвести до чергових затримок зі здачею об’єкта в експлуатацію.

«По-перше, там значно збільшена поверховість проекту. До того ж, новий ЖК, практично, впритул підходить до іншої житлової забудови, яка розміщена поряд», – каже Ярослова Чапко.

Та, за словами експертів, документацію забудовник не змінював – вона залишилась такою, як і під старий проект. Відповідно, нинішній об’єкт не відповідає будівельно-архітектурним вимогам і порушує законодавство.

«У першу чергу, не провели нову експертизу об’єкту. Забудовник не отримав нові вихідні дані під уже 30-поверховий будинок», – зазначає юрист Олександр Басенко.

Та у відділі продажу «Delmar» запевняють: жодних проблем із будівництвом не буде.

«Є чинний дозвіл, який відповідає нинішній категорії будівництва. Ми не занижували категорії, щоб потім не мати проблем із введенням будинку в експлуатацію», – запевняє юрист будівельної компанії Наталія Бородіна.

За довгі роки зведення довгобуду навколо нього виросли інші забудови – нові ЖК та торгівельні центри. Тож, за словами експертів, це може створити «Delmarу» чергові проблеми. Адже через занадто малу відстань нового ЖК до уже існуючих об’єктів порушуються й норми пожежної безпеки. Однак, у Державній архітектурно-будівельній інспекції жодних порушень на будівництві не помітили. Та й представники компанії-забудовника наголошують: у ЖК преміум-класу про систему пожежної безпеки подбали.

«Ми її суттєво покращили. Окрім того, удосконалили і системи утеплення та навіть ліфти. Тому можу запевнити, що ЖК «Дельмар» відповідає усім сучасним вимогам», – переконував комерційний директор компанії Юрій Осенін.

«Враховуючи технічну складність комплексу, ми приділили особливу увагу пожежній безпеці об’єкту. Там діятимуть спеціальні системи димовідведення із поверхів, пожежної сигналізації, автоматичного і неавтоматичного пожежогасіння. Також на кожному поверсі функціонуватимуть пожежні крани. Понад те, у кожній квартирі буде своя невелика пожежна шафа, згідно із останніми вимогами», – додав заступник директора з будівництва Андрій Завінюк.

 

Loading...
Loading...
Loading...