середа, 22 листопада, 2017, 11:55 Політика
Учора був день спекуляцій на темі Небесної Сотні
Тарас Чорновіл
журналіст, політичний діяч

Учора на всіх ефірах чув від телеведучих, політиків, експертів ледь не дослівно одну й ту ж фразу: «Найжахливіше відчуття цього дня, що влада не хоче розслідувати справу Небесної Сотні...» По-перше, аж надто відчувається організований характер інформаційної хвилі. Це коли спершу робиться вкид певних тез і їх максимальна розкрутка на кількох ЗМІ, які задіяні свідомо, а далі спрацьовує вже психологія – у нас є критична маса громадян, які немов механічне піаніно будуть повторювати будь-яку фразу про «зрадавсепропало» і навіть не спробують пороздумувати про її суть та рівень адекватності.

Ну а по-друге, учора була річниця не початку революції, не масових виступів і акцій, не кривавого протистояння, не загибелі Небесної Сотні. Це день початку Євромайдану – переважно студентського мирного протесту проти відмови від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. І не більше. Бо все інше: і вимоги імпічменту, і затяте протистояння, і жертви – все це було пізніше, коли вже не ініціатори Євромайдану, а якраз влада Януковича чи її російські куратори (перші від дурості, другі умисно) спровокували справжню революцію. Навіть до її перших передумов залишалося ще понад тиждень.

Звичайно ж, про Небесну Сотню, героїв Майдану ми маємо пам’ятати щодня, а не лише під певні дати. Але така кампанія з розкручування спекуляцій на темі найстрашнішої сторінки революції в день, який є згадкою про боротьбу за світле європейське майбутнє, виглядає цілком зорганізованою та штучною. Особливо в устах тих, які стиха проклинають і тих, хто загинув під час революції, і нас з вами. Для них ми (і мертві, і живі) весь час були «майданутими», і раптом така увага й повага. Повірте, знаю про що і про кого тут пишу.

І зовсім останнє. Ті, хто розкручував кампанію, і ті, хто за ними слухняно повторював, навіть не постаралися познайомитися з фактами. А вони зовсім не однозначні. Так, про загиблих у січні на Грушевського слідство нічого певного сказати не може – тут результати мінімальні. Але про масові вбивства 18 й 20 січня більшість справ уже розслідувані. Слідство завершене й розглядається у судах. Наші «достойні медіа-експерти» не можуть відрізнити досудового слідства від судового розгляду!

Проблема, що більшість винуватців зараз переховуються у Росії й недоступні для правосуддя. Вони поки можуть утішатися безкарністю, хоча все ще може помінятися. Є також великий масив не розслідуваних фактів щодо цієї категорії осіб – навіть заочна процедура слідства нічим не допоможе, коли ви не маєте ні фактів, ні фігурантів. Але щодо тих, хто перебуває в Україні або стосовно кого вдалося вишукати хоч якісь факти, слідство переважно проведено й справи в суді.

Ще є окрема проблема з керівником розслідування справ про розстріли на Майдані Горбатюком. Він наробив у ці дні купу звинувачувальних заяв щодо всіх, лише не стосовно себе. А ви звернули увагу, як усі затяті критики (від відвертої промосковської агентури до наших бравих борцунів-єврооптимістів) звинувачують у затягуванні й «нерозслідуванні» чомусь не Горбатюка, а Луценка. Позиція деяких адвокатів родин Небесної Сотні не дала Генпрокурору змоги поміняти Горбатюка на більш умілого та оперативного керівника слідства. Луценко зміг хіба вліпити йому догану за безпідставне затягування слідства та стимулювати до хоч якихось активних дій. Бо коли перший обшук у найважливіших фігурантів справи слідча група провела через два (!!!) роки після події, і навіть щось ще там зуміла виявити та вилучити, то це взагалі – повний абзац! Але згадайте, які плачі розвели всякі лєщєнкі, коли Луценко став Горбатюка підганяти. Тому тут – чия б корова мукала, а чия б і помовчала...

Але ті звинувачення проти влади, які вчора так скоординовано озвучувалися з усіх екранів, навіть до повільного Горбатюка були несправедливими й брехливими.

На цю тему зреагував Юрій Луценко – у нього в блозі цікава інфографіка. Можна було б на нього й не посилатися, бо ж скажуть, що особа зацікавлена. Але цифри й факти – річ уперта.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:24:09