середа, 22 листопада, 2017, 22:05 Політика
Реформування правоохоронної системи практично не відбулося, – Сергій Горбатюк

Зараз спостерігається така тенденція, коли відбувається тотальне нереагування на тисячі звернень та повідомлень ЗМІ про корупцію. І це свідчить про те, що реформування правоохоронної системи практично не відбулося.

Таку думку висловив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

Глядач програми зауважив, що оскільки усі антикорупційні органи на сьогодні вже є скомпрометовані, то для відновлення верховенства права громадяни мають виходити на протест. Відтак постає питання, чи загальнонаціональний страйк з метою відставки Президента та розпуску Верховної Ради зможе покращити ситуацію?

«Виходячи з вимог закону про прокуратуру, я звичайно не маю права ні брати участі у страйках, ні закликати до них. Але можу відверто зізнатися, що інколи приходить розпач, оскільки розумієш, що немає легальних методів для того, щоб добитися від керівництва реакції на певні порушення закону», – розповів Сергій Горбатюк.

Він підкреслив, що обов’язок дотримуватися закону, захищати громадян та боротися з корупцією лежить саме на державних функціонерах, слідчих та прокурорах. Відтак з боку суспільства до правоохоронців має бути постійна вимога щодо захисту закону та прав громадян.

«Якщо є хоча б один випадок умисного невиконання своїх обов’язків, то такі особи безумовно повинні бути звільненні, або ж добровільно йти у відставку. Але чомусь зараз спостерігається така тенденція, що відбувається тотальне нереагування на тисячі звернень та повідомлень ЗМІ про корупцію. І це свідчить про те, що реформування правоохоронної системи практично не відбулося», – наголосив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України.

Прокурор зауважив, що сьогодні робота НАБУ свідчить про те, що дійсно можна боротися з корупцією і давати результати. Проте і на цей орган чиниться сильний тиск, а тому подібні відомства мають отримувати захист від суспільства.

До того ж, у нових антикорупційних органах ще не сформована системна робота, відтак правосуддя здійснюється у вибірковому порядку та ручному режимі. Однак як тільки вони почнуть правильно виконувати свої обов’язки, то кількість корупціонерів у всіх державних сферах суттєво знизиться.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 23:17:09