середа, 22 листопада, 2017, 20:10 Політика
Правоохоронна система продовжує захищати виключно органи влади, – Микола Голомша

Реформи не змогли створити незалежних правоохоронних органів, відтак відомства продовжують бути залежними від Адміністрації Президента, Верховної Ради чи інших гілок влади.

Таку думку висловив перший заступник генерального прокурора у 2014 році Микола Голомша в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Та правоохоронна система, яка діяла до 2014 року, була зрозумілою і мала напрацьований досвід. На мою думку, її не потрібно було руйнувати, адже реформи, які відбулися, не змогли створити незалежних органів», – констатував Микола Голомша.

Експерт вважає, що сьогодні відомства продовжують бути залежними від Адміністрації Президента, Верховної Ради, і це чітко видно під час слухань у парламенті, а саме хто кого захищає і від чийого імені виступає.

«Хоч нові органи і створені, але не були розмежовані їхні повноваження. Тобто, правове поле залишилося не зміненим, відтак почали дублюватися повноваження НАЗК, НАБУ, Генпрокуратури, СБУ та інших правоохоронних органів. Відтак, зараз терміново необхідно приймати кодекси, і створювати їх не по галузях, а по сфері, наприклад по сфері антикорупційної діяльності. І тоді не будуть перетинатися повноваження органів», – зауважив Голомша.

Також він наголосив, що державна служба в Україні так і залишилася рудиментом радянщини. Тобто правоохоронна система продовжує захищати виключно органи влади, і тому той, хто керує в країні, віддає команди.

«У системі мають працювати персоналії, які є кращими з кращих, які розуміють стратегічне призначення органу і не переходять на особистісні конфлікти. До того ж, оскільки у прокуратури ще три роки тому забрали функцію нагляду за іншими правоохоронними органами, а координацію дій поклали на РНБО, то Раді нацбезпеки все ж освоїти цю ділянку», – підсумував Микола Голомша.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 22:14:04