середа, 22 листопада, 2017, 16:09 Політика
Поступове повернення територій можна починати із окупованого Луганська – Яхно

Україна може обрати для себе підхід поступового мирного повернення окупованих територій. У такому випадку краще починати саме із Луганщини. Адже, на відміну від Донецької області, там значно менше прихильників сепаратизму.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила політолог Олеся Яхно.

«Тактика Росії – це «кадировщина», тобто нав’язування різноманітних персоналій», – вважає Яхно.

Адже, на її думку, Кремль намагається, не змінюючи внутрішньополітичної ситуації на окупованих територіях, зберігати контроль над цими регіонами.

«Поки вони мілітаризовані, Росія намагається нав‘язати свої персоналії і таким чином утримувати там свій вплив та вимагати визнати усіх цих людей. Вона вже намагалась нав‘язати Україні цю ідею у 2014 році», – підкреслила експерт.

Натомість підхід України може полягати у поступовому мирному поверненні територій. Тож, на її думку, якщо втілювати такий сценарій, найкраще починати саме із окупованого Луганська.

«Україна могла б повернути «ЛНР» мирним шляхом. Адже ОРЛО – набагато бідніше. Там немає таких ресурсів, як у Донецьку», – наголосила Яхно.

На її думку, на Донеччині значно більше ідеологічних прихильників сепаратизму та грошей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:50:39