середа, 22 листопада, 2017, 14:40 Політика
Політики не повинні втручатися у хід розслідувань НАБУ чи НАЗК, – Яхно

Неприпустимо, щоб у справи, які провадять НАЗК та НАБУ, втручалися політики. Адже вони повинні вболівати за швидке розкриття справ, а не звинувачувати одну або іншу сторону. Такі дії лише дискредитують самі антикорупційні органи.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорила політолог Олеся Яхно.

«В Україні треба провести аудит діяльності всіх антикорупційних органів – і НАБУ, і НАЗК – на предмет того, що було зроблено за час їхньої діяльності. Тоді можна буде зняти ряд неоднозначних закидів на їхню адресу», – сказала Яхно.

Також вона вважає, що неприпустимим є те, коли політики долучаються до певних звинувачень щодо НАЗК та НАБУ.

«Політики повинні реагувати на звернення зі звинуваченнями лише з точки зору їх швидкого та якісного розслідування. Бо здійснювати супровід і таким чином захищати чиїсь інтереси – є не зовсім нормальним», – заявила політолог.

На її думку, це дискредитує самі антикорупційні органи. Адже створює певне політичне забарвлення. 

«Треба наполягати на тому, щоб провели аудит діяльності антикорупційних органів. Бо без нього у майбутньому можуть виникати ще більші проблеми. Дуже важливо також не політизувати цей процес, а відштовхуватись від фактів. Якщо ж лунатимуть закиди у бік НАЗК чи НАБУ, то їх просто треба розслідувати. Бо коли ми починаємо все змішувати та політизувати, то це дискредитує навіть майбутній антикорупційний орган», – прокоментувала Яхно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:25:35