середа, 22 листопада, 2017, 22:15 Політика
Пашинський: Після створення ДБР ніякого колапсу правоохоронної системи не буде

Після того, як Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування, нові справи буде розслідувати НАБУ, СБУ, Нацполіція та ДБР. Тобто, в Україні достатньо слідчих органів для розслідування справ.

Таку думку в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський.

Гість програми зазначив, що з 20 листопада ГПУ не може порушувати нові кримінальні справи, але усі порушені справи, в тому числі щодо Майдану та щодо економічних злочинів вони зобов’язані дорозслідувати.

«І дай Боже, щоби за два роки вони із цим справилися», – каже Сергій Пашинський.

Разом з тим нардеп зауважив, що після того, як Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування, нові справи буде розслідувати НАБУ, СБУ, Нацполіція та ДБР.

«Ідеологія ДБР не передбачала, що воно усі справи в ГПУ забере. Адже вибачте мені, у ГПУ працює близько 10-ти тисяч людей, а от ДБР зі всіма службами – це всього лиш півтори тисячі людей. Тому по закону і з точки зору здорового глузду, нові справи розслідує НАБУ, СБУ, Нацполіція, ДБР, яка ще не вступило в дію, і я також надіюся, що ми створимо фінансову поліцію», – додав Пашинський.

Голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони переконаний, що в Україні достатньо слідчих органів для розслідування кримінальних справ.

«Інше питання – якість цього розслідування та пріоритетів цих розслідувань. І на жаль, дуже часто слідство використовується не для торжества закону, а для бізнес-розборок та для корупції»,– додав Сергій Пашинський.

Як повідомлялося, з 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені екс-Президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями.

Також Держбюро розслідувань отримує право розслідувати злочини, вчинені детективами Національного антикорупційного бюро і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім того, до підслідності ДБР належать і військові злочини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:49:02