середа, 22 листопада, 2017, 16:21 Економіка
Ніякого здешевлення газу не буде, – експерт
Фото: ZIK/EPA/PAVLO PALAMARCHUK
Фото: ZIK/EPA/PAVLO PALAMARCHUK

Заяви Володимира Гройсмана щодо зниження ціни на газ – це підліткові мрії. Адже у меморандумі із МВФ ми зобов’язалися навпаки – підіймати тарифи.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентин Землянський.

«Зменшення ціни на газ? Я думаю, це чергова популістська заява від Гройсмана. Виходить, нас запевняють, що платитимемо менше, а от коли – не сказали. Хочу зауважити: МВФ не вимагав піднімати тарифи. Нас попросили виконати постанову, яку закріпили під час меморандуму з фондом. Фактично, нас змушують виконати власну обіцянку, згідно якої ціна має вирости», – розповідає експерт.

На думку гостя програми, всі заяви Володимира Гройсмана є політичними і до ринку газу чи економіки відношення не мають.

«Якщо ми декларуємо старт ринкового формульного цінотворення прив’язаного до Європи, то жодного здешевлення газу бути не може. Одні фахівці вважають, що сьогоднішня ціна відповідає ринку. В НАН стверджують, що вона має бути більшою на двадцять відсотків. З точки зору платоспроможності українців, ціна не обґрунтована, бо більшість не може платити так багато», – говорить директор енергетичних програм.

Валентин Землянський наголошує на тому, що в нашому бюджеті надто мало коштів, аби дозволити зниження ціни на газ. Тому він скоріше повірить у зростання тарифів.

«Грошей в бюджеті не вистачає. Давайте припиняти мріяти. Ніхто не буде знижувати ціну на газ. Схема субсидій непрозора і дає можливість створювати корупційні плани. Тому я скоріш повірю у те, що з січня тарифи виростуть», – додає директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 19:54:31