середа, 22 листопада, 2017, 16:11 Суспільство
Наука будує майбутнє, використовуючи особливу мову дипломатії, – Рольф-Дітер Хойер
Фото: ZIK/EPA/LAURENT GILLIERON
Фото: ZIK/EPA/LAURENT GILLIERON

Колишній генеральний директор Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) Рольф-Дітер Хойер під час відкритої лекції в НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського зазначив, що наука будує майбутнє, використовуючи особливу мову дипломатії. Також він розповів про горизонти, які відкриває ЦЕРН для молодого покоління.

Рольф-Дітер Хойер наголосив на важливості глобальної науки в ЦЕРН, де поєднуються фундаментальна фізика, прикладні технології, освіта і культурний обмін між націями. «Конкуренція, співпраця й етика – це основа ефективної роботи нашого дослідницького центру», – зазначив видатний німецький учений.

Він також розповів про історію і завдання Великого Андронного колайдера, про етапи відкриття бозону Хіггса («частинки Бога»). За словами Р.-Д. Хойера, над вивченням бозону Хіггса працюють дві експериментальні групи. В кожній задіяно три тисячі вчених зі 150 країн світу. «Щодня щосекунди в рамках досліджень обробляється 40 терабайт інформації, щосекунди зіштовхується один мільярд протонів», – пояснив учений.

«Наука має працювати заради миру, вона будує майбутнє, використовуючи особливу мову дипломатії», – резюмував колишній генеральний директор ЦЕРН.

Лекція Рольфа-Дітера Хойера організована в рамках проекту Громадської спілки «Європейська Мала Академія Наук» (EuroJAS) «Лекції майбутнього».

Нагадаємо, у понеділок, 20 листопада, у приміщенні Міністерства науки і освіти України відбулося відкриття виставки до першої річниці асоційованого членства України в Європейській організації з ядерних досліджень (ЦЕРН). Під час церемонії відкриття Р.-Д. Хойер відзначив стрімкий прогрес України в співпраці з CERN.

«У вас є потенціал, і ми пропонуємо максимально використати його», – наголосив він.

Водночас міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що протягом цього року у ЦЕРН побувало 30 українських вчителів та така ж кількість учнів. За словами президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, в Україні вже сьомий рік діє інформаційний центр ЦЕРН на базі МАН. За допомогою семінарів та виставок доступ до інформації про діяльність найбільшої в світі лабораторії отримали 200 тисяч українських учнів. Також за словами Довгого, виставка про діяльність ЦЕРН буде поширена в регіонах, зокрема, у районних та сільських школах на всій території України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:49:18