Новини » Політика 22 листопада, 2017, 19:01
Нардеп пояснив, чому члени антикорупційного комітету бояться висувати аудитора для НАБУ

Українські суди є корупційними і імпотентними, тому потрібно ухвалити закон про незалежний антикорупційний суд. Це також вимагають зробити і наші партнери.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (позафракційний) Олег Осуховський.

«Міжнародні партнери вимагають припинити тиск і не робити чвар між антикорупційними органами. Також вони вимагають надати НАБУ можливість самостійного прослуховування.

Хтось каже, що антикорупційні органи є імпотентними. Але насправді це суди є корупційними і імпотентними, тому потрібно ухвалити закон про незалежний антикорупційний суд. Це також вимагають зробити і наші партнери. Під тиском наших західних партнерів має бути створена робоча група і має напрацьовуватися такий закон», – розповів пан Осуховський.

За словами нардепа, Рада вже давно мали б ухвалити і висунути аудитора для НАБУ. «Але багато членів антикорупційного комітету бояться це робити, аби аудитори не були підконтрольні владі. Якщо вони зроблять негативний висновок, то після цього Ситника можуть зняти з посади.

Але владі це не вдається. Два роки не проводили конкурс у ДБР. Зараз проводять, а керівник може починати кримінальні провадження проти очільників НАБУ і САП. Якщо один з аудиторів буде незалежний і зможе висловити свою окрему думку, то Ситник залишиться», – зауважив гість програми.

Водночас пан Осуховський наголосив, що влада зараз має задуматися, бо Міжнародний валютний фонд постійно наголошує, щоб у державі була реальна боротьба з корупцією і щоб влада не впливала на антикорупційні органи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 17:06 :35