середа, 22 листопада, 2017, 7:00 Політика
Польсько-український союз потрібен для захисту від агресора – екс-прем’єр Польщі
Ева Копач. Фото: ZIK/EPA/TOMASZ GZELL
Ева Копач. Фото: ZIK/EPA/TOMASZ GZELL

Союз між Києвом і Варшавою потрібен для захисту від агресора, який заслуговує на санкції, заявила екс-прем’єр-міністр Польщі Ева Копач.

Про це передає Укрінформ.

За її словами, історичні суперечки між Україною і Варшавою потрібно вирішувати шляхом діалогу, оскільки минуле не повинно впливати на майбутнє.

«Наш польсько-український союз нам потрібний для того, щоб захищатися від того, хто себе проявив як агресор»,- сказала Копач під час відзначення в посольстві України Дня Гідності і Свободи.

Екс-прем’єр наголосила, що як глава польського уряду (2014-2015 рр.) вона завжди була адвокатом України на міжнародній арені.

«Я завжди була добрим адвокатом України тоді, коли ми на Європейських Радах дискутували про ситуацію в Україні. Пам’ятаю, як ми дуже твердо настоювали на санкціях проти Росії і переконували усіх, що ці санкції безумовно потрібно на них накласти, аби вони зрозуміли, що зробили щось надзвичайно погане», – підкреслила екс-прем’єр Польщі.

Копач зазначила, що Україна та Польща повинні сісти за стіл переговорів.

Останнім часом відносини між Польщею та Україної істотно погіршилися через різне трактування спільної історії двох народів.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в українській політиці є чимало «людей з націоналістичними і антипольськими поглядами».

За словами Дуди, вони не сприяють розвитку відносин між двома країнами. Виходячи з цього, польський лідер звернувся з проханням до президента Порошенка прибрати таких політиків з української політичної сцени.

У відповідь президент Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 00:54:54