середа, 22 листопада, 2017, 16:34 Економіка
Мораторій на експорт лісу-кругляка економічно вигідний Україні, – Галасюк

Україні потрібні такі інвестиції, експорт та надходження до бюджету, які можна отримати за рахунок розвитку. Тому мораторій на експорт лісу-кругляка економічно вигідний Україні.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав народний депутат України Віктор Галасюк.

«Ми постійно відстежуємо ефективність роботи мораторію на експорт лісу-кругляка. Хоча це перший базовий крок, але завдяки йому до 40 відсотків вже зріс експорт готової продукції в доларовому еквіваленті, і на 20 відсотків – податкові надходження до бюджету від галузі. Найголовніше, що у два з половиною рази зросли капітальні інвестиції у цю сферу. Це додаткові мільярди інвестицій та створення десятків нових виробництв», – розповів Галасюк.

На його думку, коли Україна експортує за кордон таку сировину як ліс-кругляк, металобрухт і т.інше, то, фактично, дарує іншим країнам робочі місця, податки, розвиток, а собі залишає бідність, кредити від МВФ та ЄС.

«Насправді, не можна побудувати добробут на кредитах. Це як склянка горілки для алкоголіка. Вона створює тільки певну ілюзію та ейфорію. Тому, якщо ціною кредиту у 600 млн євро є відміна мораторію на експорт лісу-кругляка – ми категорично проти. Без нього можна обійтися. Нам потрібні інвестиції, експорт та надходження до бюджету за рахунок розвитку, а не ті кредити, які потім ми з вами і ще наші діти будуть віддавати з відсотками», – прокоментував він.

Економічно та екологічно мораторій на експорт лісу вигідний Україні. Але треба перекрити кордони, щоб ліс незаконно не вивозили протягом наступних десяти років.

«Заборона на 10 років вивозити ліс-кругляк з країни є вимушеним заходом. Але і немає жодних підстав для скорочення терміну її дії чи відміни. Адже, коли мораторій запроваджували, було проведено аналіз, чи може Україна згідно міжнародного права підпадати під ті виключення, які передбачені в угоді Світової організації торгівлі та в нашій асоціації з ЄС. З’ясувалося, що там є ті виключення, згідно яких мораторій на експорт лісу-кругляка є легітимним», – додав Галасюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 06:19 :28