середа, 22 листопада, 2017, 12:11 Політика
Луценко заявив, що НАБУ відмовляється брати справи ГПУ
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Національне антикорупційне бюро відмовляється брати справи ГПУ.

Про це він сказав на Міжнародній конференції щодо кримінального процесуального кодексу у середу, 22 листопада, під час обговорення проблеми нового КПК, – передає «Українська правда».

«Наразі не йдеться про те, що ГПУ відмовляє НАБУ у передачі будь-якої справ. Навпаки – у мене накопичуються десятки відмов НАБУ брати до свого провадження ті чи інші кримінальні правопорушення», – сказав Луценко.

Він також наголосив на існуючій проблемі – встановлених новим КПК особливостях визначення підслідності, зокрема, між НАБУ та ГПУ та іншими органами.

«Це поєднання складів злочинів, суб’єктів їх вчинення, розміру шкоди, предмету злочину – це створило умови для постійних спорів про підслідність», – сказав він.

За його словами, спочатку вважалося, що підслідністю НАБУ будуть справи, де є й сума збитків, і кваліфікуюча ознака службовця категорії «А».

«Пізніше НАБУ ухвалило рішення, що «або…або» принцип не працює, буде працювати «і... і», а пізніше навіть у випадках коли є «і…і» вони також відмовляються (брати справу – ред.)», – сказав Луценко.

Він наголосив, що це треба врегульовувати.

«Ба більше – очевидно, треба чітко виписати, хто має вирішувати спори про підслідність і який порядок цього вирішення», – підсумував Луценко.

Раніше повідомляли, що викривальними показаннями екс-працівниці Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) Ганни Соломатіної про фальсифікації перевірок декларацій топ-чиновників її відомством займеться Служба безпеки України.

Читайте також: На НАБУ чиниться шалений тиск, – Бочкала

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 05:24:52