середа, 22 листопада, 2017, 20:41 Політика
Горбатюк: У справах Майдану немає підтримки керівництва Генпрокуратури

Сьогодні ми спостерігаємо ситуацію, коли впродовж 2,5-3 років деякі справи в судах взагалі не рухаються, і саме в цьому є важлива перешкода, яка заважає поставити крапку у розслідуваннях Майдану.

Про це заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«Я можу стверджувати, що не було того серйозного відношення, яке дійсно заслуговують справи Майдану, виходячи з суспільного резонансу, і важливості результатів для України. Відтак, результатів розслідування не було досягнуто у стислі терміни, тобто так, як вимагає суспільства, адже слідчі не мали повної підтримки від керівництва прокуратури та правоохоронних органів протягом усіх років після Майдану», – констатував Сергій Горбатюк.

Безумовно, зазначає прокурор, важливим кроком було створення спеціалізованого підрозділу прокуратури щодо справ Майдану, де слідчими було забезпечене максимальне охоплення всіх злочинних дій під час протестних акцій.

«На сьогодні за результатами розслідування, які охоплювали події починаючи від 30 листопада 2013 року і завершуючи розслідами на Майдані 20 лютого 2014 року, за кожним з цих епізодів встановлено чи виконавці, чи організатори, чи посередники»,– наголосив Горбатюк.

Прокурор зауважив, що уже повідомлено про підозру 380 особам, із яких 56 – це вищі посадові особи держави. До суду направлено обвинувальних актів щодо 240 осіб, а також вже є 49 вироків. Дійсно, кількість вироків недостатня, але все залежне від слідства було зроблено.

«Сьогодні ми спостерігаємо ситуацію, коли впродовж 2,5-3 років деякі справи в судах взагалі не рухаються, і саме в цьому є важлива перешкода, яка заважає поставити крапку у розслідуваннях Майдану. Незважаючи на це, робота не припиняється і націлена на те, щоб за кожним епізодом були встановлені як виконавці, так і організатори», – підсумував начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 22:16:44