вівторок, 21 листопада, 2017, 22:10 Політика
Віталій Титич: Теракт на Майдані почався із провокації – стрілянини з боку невідомих осіб

Терористичний акт на Майдані почався із провокації – невмотивованої стрілянини з боку невідомих осіб. Приналежність цих осіб до протестувальників – це вільне тлумачення.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив адвокат родин Небесної Сотні Віталій Титич.

Гість програми нагадав, що першою вимогою ще на рівні дорадчої групи, після якої був створений Департамент спеціальних розслідувань ГПУ, було розслідувати події на Майдані як терористичний акт.

«Дійсно, терористичний акт, на мою суб’єктивну думку, почався з дуже тупої провокації, вчиненої абсолютно невмотивованої стрільби невідомих осіб. Другий важливий тезис: віднесення цих осіб до протестувальників – це вільне тлумачення», – наголосив Віталій Титич.

Адвокат наголосив, що цих осіб дійсно треба встановити, а також те, чому і як вони стріляли.

«Це теж наша вимога, яка була раніше, яку артикулюємо ми з народними депутатами стосовно скасування цього вбогого акту так званої амністії (Закон про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань. – Ред.), яка заважає розслідувати цей злочин і встановити реальних осіб, які були провокаторами для початку цієї бійні», – каже гість програми.

Що ж до заяв окремих народних депутатів, які стверджують, що знають більше про Майдан, проте цієї інформації не оприлюднюють, пояснюючи, мовляв, ще не настав належний час і що суспільство може не так її сприйняти, Віталій Титич наголосив, що ставиться до цього вкрай негативно. Гість програми вважає, що ті, хто робить подібні заяви, мають бути допитані.

Адвокат родин Небесної Сотні звернув увагу на цікавий момент, як приймався закон, який нині не дає можливості проводити розслідування, а саме – хто його ініціював. З його слів, це сьогоднішня опозиція.

«Вони у момент, коли ще не була закінчена ця бійня, вони вже фактично ініціювали цей закон. Це означає, що організатори цього злочину, для них дуже важливо, щоб не було встановлено початок цієї бійні, хто і як це робив», – наголосив Віталій Титич.

Гість програми висловив сподівання, що ці обставини таки будуть встановлені.

Адвокат Стефан Решко, який представляє інтереси колишніх «беркутівців», додав, що нардеп Юрій Дерев’янко – один з ініціаторів згаданого законопроекту, «політичного акту, яким, я вважаю, тоді народні депутати, які за нього проголосували, провели межу і поділили нашу країну на тих, хто є прихильником ідей Майдану, і на тих людей, які не зовсім розуміли, що там відбувалося… і не зрозуміли, чому одних треба пробачити… а іншим нічого пробачати не можна».

Читайте також: Син Героя Небесної Сотні: Суди іноді виглядають як знущання над потерпілими і родинами загиблих на Майдані

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 21:07:13