Новини » Світ 21 листопада, 2017, 7:46
У держдумі РФ попросили прокуратуру перевірити виступ школяра в бундестазі
Скріншот з відео
Скріншот з відео

У Росії заступник голови комітету держдуми з освіти і науки Борис Чернишов попросив генпрокуратуру провести перевірку після виступу учня однієї з гімназій Нового Уренгоя в німецькому бундестазі.

Про це депутат повідомив РБК.

«Ми хоча б зрозуміємо, хто ініціатор промови – вчителі, батьки, ще хто. Насилу вірю, що хлопчик зробив це сам – це просто школяр. Зараз потрібно зрозуміти наступне: це помилка держави? Чи помилка школи? А може це системний збій?», - заявив Чернишов.

«Але ми не нападемо на хлопчика – просто вороги держави можуть це використовувати. Якщо він не винен, то готові його захищати», – пояснив депутат. Він додав, що особисто бачив виступ школяра на YouTube.

Читайте також: «Кобзон в Сімферополі дає концерт «Крим – це Україна», – соціолог потішив прогнозом

Йдеться про відео з виступом гімназиста в бундестазі, яке було опубліковано 19 листопада на каналі YouTube. Школяр розповів про німецького солдата, який брав участь у Сталінградській битві. Солдат після цього потрапив до табору для військовополонених, звідки не повернувся додому, так як «помер від важких умов полону». Школяр додав, що відвідав поховання солдатів верхмата, де побачив «невинно загиблих людей, серед яких багато хто хотів жити мирно і не бажали воювати».

Після цього комітет Ради Федерації з міжнародних справ попросив перевірити навчальну програму гімназії Нового Уренгоя, де вчиться хлопчик. Заступник губернатора регіону Олександр Мажаров сказав, що підліток неправильно доніс свою думку про те, що «війна страшна для обох сторін».

Глава Нового Уренгоя Іван Костогриз заявив, що заяву підлітка не можна розцінювати як виправдання фашизму. Хлопчик просто «поділився своїми відкриттями про те, що не всі німці хотіли воювати, багато хто хотів просто жити мирно. Це ні в якому разі не можна розцінювати як відношення хлопчика до фашизму». Промова школяра «на прикладі історії цього німецького солдата закликає до мирного існування на всій Землі», - зазначив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:49 :57