вівторок, 21 листопада, 2017, 12:59 Політика
Правоохоронній системі в Україні бракує дискусій ще до ухвалення рішень, – Юрчишин

У розвинених країнах правоохоронні органи налаштовані на спілкування та дискусії. В Україні ж такого немає. Адже у нас дуже рідко на наради запрошують працівників правоохоронних органів середньої ланки для обговорення важливих питань.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорив виконавчий директор «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин.

«Насправді, не складно технологічно виписати якості людини, яка потрібна на певну посаду в правоохоронних органах. Проблема в іншому – як організувати процедуру відбору та знайти потрібних осіб. Адже, коли керівництво обіцяє суспільству нову структуру, то у більшості випадків воно не уявляє, як вона повинна працювати», – розповів Юрчишин.

Мовляв, якщо в розвинутих країнах ще до моменту ухвалення рішення працівники правоохоронних органів спілкуються, обговорюють проблемні моменти, а тоді вже  ухвалюють рішення і його виконують, то в Україні такого немає.

«У нас дуже рідко запрошуються на наради правоохоронці середньої ланки для того, щоб пропонувати свої ідеї з того чи іншого питання. На жаль, компетенція виконувати у нас досі є пріоритетною у правоохоронній системі. При чому, навіть не в середній ланці», – прокоментував він.

На його думку, існує багато методів, як можна змінити правоохоронну систему. Для цього потрібно набрати у комісії з відбору тих, хто не проти пройти, наприклад, детектор брехні чи тестування.

«Псевдовідбори є досить ефективним механізмом обдурення донорів. Адже міжнародні партнери вкладають великі гроші у всі ці процедури. Іноземцям важко зрозуміти, що у них процедури налаштовані на те, щоб знайти якщо не найкращого кандидата, то хоча б такого, якого у перспективі можна виховати. А у нас система так не працює. Бо в Україні не було технічного завдання, яких кандидатів потрібно зберегти, а яких відкинути. Наразі не зрозуміло, яку правоохоронну структуру вибудовують в Україні. Якщо каральну, то як не крути, але нової поліції з неї не вийде», – вважає Юрчишин.

Звісно, що усіх вигнати і набрати нових людей в правоохоронні структури нікому ще не вдавалось. Можна говорити про невеликі країни, коли мінялись певні підрозділи.

«Більш ефективним механізмом є заміна якоїсь надзвичайно критичної  частини, як, наприклад, це було в Грузії зі структурою ДАІ. Бо ліквідація органу нічого не змінює», – додав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 13:25:30