вівторок, 21 листопада, 2017, 6:40 Суспільство
Науковці назвали простий спосіб сповільнити біологічне старіння

Нове дослідження в США показало, що люди середнього віку, які скоротили споживання калорій у своєму раціоні харчування, продемонстрували більш повільне біологічне старіння організму.

Попередні дослідження показали, що обмеження калорій в харчуванні сповільнило старіння у черв’яків, мух і мишей, ось тому дослідники Університета Дьюка вирішили перевірити, чи може такий спосіб уповільнити біологічне старіння у людей, – повідомляє dobryjlikar.

«Біологічне старіння – це поступове і прогресивне зниження функціонування систем в організмі, яке відбувається з природним хронологічним старінням, – каже  автор дослідження Даніель Бєльський, доцент медицини Університету Дьюка в Даремі (Нью-Йорк). – Якщо ми зможемо навчитися втрутитися в швидкість і темпи біологічного старіння, можливо, можна буде запобігти, або хоча б затримати початок виникнення багатьох вікових захворювань та інвалідності».

Дослідники вибрали 145 осіб, які дотримувалися 12-процентного скорочення споживання калорій в своєму добовому раціоні харчування протягом двох років, і порівняли їх резульатати з контрольною групою з 75 осіб, які не обмежували свою калорійність.

Читайте також: Стало відомо, яка ягода є найкращим засобом від старіння

На початку дослідження було встановлено – середній біологічний вік учасників обох груп становив 37 років, а їх хронологічний вік був близький до 38 років. Біологічний вік був розрахований за показниками, які включали загальний рівень холестерину, артеріальний тиск і рівень гемоглобіну.

Протягом двох років, як показало спостереження, біологічний вік збільшувався в середньому на 0,11 року кожні 12 місяців в групі «з обмеженнями за кількістю калорій», і в середньому на 0,71 року кожні 12 місяців у контрольній групі (тобто біологічне старіння відбувалося швидше в цій групі).

«Наше дослідження є першим кроком з вивчення припущень і фактів того, чи може обмеження калорійності раціону харчування сповільнювати біологічне старіння» – заявили дослідники. 

Читайте також: Довга молодість: фахівці назвали продукти, які здатні омолодити організм

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 21:47:45