вівторок, 21 листопада, 2017, 13:49 Політика
На розслідування корупційних злочинів потрібен не один рік, – Юрчишин

Українці самі себе загнали в цикл надочікувань. На Майдані закликали до справедливості і притягнення Віктора Януковича до відповідальності. Насправді потрібен не один рік, щоб його покарати юридично, а не політично.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорив виконавчий директор «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин.

«Якщо говорити про кількість результативних вироків, повернених грошей, оптимізацію правоохоронної структури, то на даний момент армія людей, яка у нас боролася з корупцією, де-факто зведена в одну структуру і один спеціалізований відділ Генеральної прокуратури. Бо раніше ця компетенція була розосереджена між трьома структурами. Тому зараз все ж можна говорити про те, що в Україні відбулася оптимізація структур», – розповів Юрчишин.

Він вважає, що такі злочини, як кримінальні та корупційні – розслідуються роками. Тому не потрібно чекати від нової структури стрімких розслідувань та викриттів.

«Ми самі себе загнали в цикл надочікувань. Адже на Майдані сказали про те, що буде справедливість і ми притягнемо Віктора Януковича до відповідальності. Насправді ж, притягнути його не до політичної, а юридичної відповідальності – це роки.  Адже судимо його за зраду, а не за розкрадання бюджету. Бо фактаж по розкраданню бюджету третій рік лише збираємо.  І величезна проблема у тому, що частина цього фактажу може бути втрачена, адже ми ніяк не можемо передати компетенцію та слідство НАБУ. Через те, що Генеральна прокуратура «перекидує цей м’ячик» між собою», – прокоментував експерт. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:44:44