вівторок, 21 листопада, 2017, 17:00 Політика
Люди хочуть бачити політичну відповідальність за події на Майдані, – Одарченко

Суспільство навіть без суду визначило, що політичну відповідальність за розстріли на Майдані у 2014 році несе Віктор Янукович і більше десяти людей, які були у його команді. Але минуло три роки, і за цей час ті особи, які перебували у розшуку Інтерполу, звідти зникли завдяки фаховим юристам.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорила політичний експерт Катерина Одарченко.

«Можна знайти формально винну і відповідальну особу, яка віддала наказ розстрілювати людей на Майдані. Але чи буде це справедливою відповіддю для суспільства? Звичайно, що ні. Адже, люди вважають, що це буде нікому невідомий, наприклад, лейтенант Петров», – розповіла Одарченко.

Вона навела приклад, як у справі вбивства Кеннеді в Америці знайшли винного, який. буцім, мав проблеми з психікою. Але там міфологізували цю історію у фільмах. В Україні ж люди хочуть бачити політичну відповідальність.

«Суспільство в Україні уже без суду визначило, що політичну відповідальність за злочини проти Майдану несе Янукович і більше десяти осіб, які були у його команді. Якщо ж говорити з правової точки зору, то справи, які розпочав Інтерпол, уже припинені за фактом або політичних переслідувань, або процесуальних помилок, які змогли довести досить фахові спеціалісти, котрих наймають високопосадовці. Тому це є шлях в нікуди», – прокоментувала політичний експерт.

Вона вважає, що люди повинні зрозуміти, що без зміни інститутів, які формують політичні еліти, неможливо досягти справедливості.

«Питання не в тому, чи хороші люди роблять правильні закони, бо це питання філософське. А в тому, звідки формуються політичні еліти, чи є якісно нові політичні партії, багатолідерні, меритократичні. Ми бачимо, що немає. На місцевих виборах була лише партія «Батьківщина», яка мала структуру і тому вона отримала нормальні результати. Також потрібні інституції, які б виховували свідомість зі школи та університету. Адже ми досі не побачили у нових програмах більше історії та права. Тобто, глобальних та змістовних процесів не відбувається. Натомість у Німеччині виборця починають виховувати ще зі школи», – сказала Одарченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:55:52