Новини » Львів 1945 Читать эту новость на русском

Криївку Романа Шухевича викрили: у Львові на її місці відкрили пам’ятний знак

Пам'ятний знак. Фото:ZIK

Сьогодні, 21 листопада, у Львові на вул. Ковельській, 52, де сімдесят років тому була криївка головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича, відкрили пам’ятний знак.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Сімдесят років тому у будинку, якого вже немає, на теперішній львівській вул. Ковельська, 52 певний час переховувався командир УПА Роман Шухевич. Із цієї криївки він керував боротьбою українського підпілля проти Радянського режиму.

Офіційний захід з нагоди відкриття пам’ятної таблиці розпочали літургією у Церкві Пресвятої Богородиці, де помолились за героїв, що віддали життя за Україну. Опісля представники влади, духовенство, громадські діячі та мешканці міста взяли участь у відкритті пам’ятного знаку на місці криївки головного командира УПА.

Фото:ZIK
Фото:ZIK

Місце знаходження цієї криївки віднайшов особистий охоронець Романа Шухевича Любомир Полюга. У 2016 році його не стало, на 90-му році життя він помер, однак справу дідуся продовжили його внуки. Зокрема, його внук Любомир Полюга також був на відкритті монументу.

«Дідусь довго шукав цю криївку, не міг відновити у пам’яті це місце. Але зрештою знайшов цю хату. До останніх днів свого життя він боровся, щоб тут був пам’ятник Роману Шухевичу, щоб люди пам’ятали свою історію», – повідомив Любомир Полюга.

Монумент складається із двох блоків: на верхньому є бюст головного командира УПА із інформацією про нього, а на нижньому блоці зображена стара хатка, на якій напис: «Підпільно-конспіративна хата Романа Шухевича. Вулиця Милятинська, 4».

Фото:ZIK
Фото:ZIK

Донька Романа Шухевича Марія Шухевич розповіла про значення таких історичних місць для українців і особливо для молоді.

«Покоління, що брало участь у визвольних змаганнях, помалу відходить. Рік за роком їх стає все менше. Але коли їх не стане, то хто розповість нам про їхні подвиги? Такі місця і пам’ятні монументи будуть нагадувати молоді про героїчну справу їхніх дідів та прадідів. Молодь повинна берегти нашу спільну історію. Адже наші предки її творили, і ніхто не має права нам казати, що і як нам далі робити у своїй країні. Я дуже задоволена, що нарешті цей пам’ятник знак відкрили», – поділилася Марія Шухевич.

Після освячення духовенством монументу і покладанням громадськістю квітів, учасники заходу виконали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний».

Читайте також: Розвідка розсекретила матеріали про, «можливо, ще живого» вбивцю Бандери

 

загрузка...
загрузка...
Loading...