вівторок, 21 листопада, 2017, 19:40 Політика
Громадськість одержала можливість співпраці з державою завдяки Майдану, – активістка

Попри те, що система залишається бюрократизованою, громадський сектор розуміє. що сьогодні його голос все ж чують. Ми можемо пропонувати різні соціальні проекти, адже наш досвід почали сприймати всерйоз.

Таку думку висловила заступниця керівника громадської організації «Побратими» Івона Костина в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Для мене сьогодні здобутком є те, що в сфері громадської діяльності з’явилася можливість співпраці з державою. І це дуже важливий крок вперед, адже ще три роки тому не було можливості реалізації проектів за участі держави, приватного та громадського сектору. До того ж, громадський сектор у тому вигляді, у якому існує зараз, фактично не існував», – зауважила Івона Костина.

Однак на думку громадського діяча, на жаль, не змінилася правоохоронна система, яка взагалі допустила можливість тих подій, які відбулися на Майдані. Але і попри це є чимало позитивних зрушень.

«Я працюю у сфері психосоціальної адаптації ветеранів, і попри те, що система залишається бюрократизованою, ми розуміємо, що наш голос все ж чують. Ми можемо пропонувати різні проекти, і наш досвід, людей, які є в громадському секторі, почали сприймати серйозно. Натомість раніше не можливо було просто зайти в Міністерство соцполітики, або ж у Міністерство оборони і домовлятися про реалізацію проектів», – підкреслила активістка.

Також голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко додає, що за 4 роки життя країни після революції в деяких точках почали вимальовуватися напрямки щодо зміни системи.

«Безумовно, почалася робота над системою запобігання корупції. За 4 роки було багато чого зроблено, і сьогодні вже можна частково підсумувати, які є успіхи та поразки. Але якби ми не пройшли цього шляху, то взагалі б не було про що говорити», – певен Коліушко.

На думку експерта, друга важлива реформа – це децентралізація, завдяки якій села, селища та міста отримують можливість брати відповідальність за рівень та організацію свого життя.

«Усе це є ознаками зростання суспільства, коли воно виходить із тоталітарного режиму. Адже у такому стані воно почуває себе як мала дитина, оскільки звикло, що його постійно водили за руку», – пояснив Ігор Коліушко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:55:39