Новини » Політика 21 листопада, 2017, 12:54
«Чорні списки» не сприяють вирішенню польсько-української кризи, – Даріуш Матерняк

«Чорні списки», згідно яких не можна перетинати кордон певним українцям, не вирішують польсько-українську кризу. Така заборона навпаки – погіршує ситуацію і віддаляє дві країни. Ймовірно, незабаром «чорні списки» будуть переглянуті і скорочені.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав головний редактор порталу PolUkr, директор Центру аналізу «Польща-Україна» Даріуш Матерняк.

«Останній місяць міністерство закордонних справ Польщі говорить про формування «чорних списків», згідно яких заборонятиме українцям в’їзд на свою територію. Дуже шкода, але ми вже побачили дію таких рішень. Адже нещодавно польські прикордонники не пропустили секретаря Державної міжвідомчої комісії з питань увічнення пам’яті Святослава Шеремета», – коментує гість програми.

Пан Матерняк зазначає, що створення «чорних списків» не сприяє налагодженню польсько-українських відносин.

«На мою думку, це не є найкращий шлях для регулювання польсько-української кризи. Напередодні заборони в’їзду Шереметі, на зустрічі консультаційного комітету Польщі та України говорилося, що ці списки будуть скороченими. Очевидно, для того, аби вони вступили у дію знадобиться трохи часу. Водночас людей, які сприяють подоланню польсько-української кризи викреслять з «чорного списку». Такою є стратегія на найближчих півроку», – пояснює експерт.

Директор Центру аналізу «Польща-Україна» каже, що не знає, чиєю була ініціатива створення «чорних списків».

«Хто хоче заборонити в’їзд українців у Польщу, мені складно припускати. Проте існує популярна теорія, що це ідея міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського. Цей чоловік дуже дбає про свою позицію в уряді і хоче, аби його обрали під час наступних виборів», – додає головний редактор порталу PolUkr. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 23:36 :19