Новини » Події Читать эту новость на русском

Звинувачений в розтраті 2,4 млн грн генерал не знайшов грошей на заставу

Дзержинський райсуд Харкова обрав арешт з можливістю застави в 1,5 млн грн для начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Кожедуба (ХНУПС) генерал-майора Андрія Алімпієва – за розтрату 2,4 млн грн держбюджетних коштів.

Про це Укрінформу розповів перший заступник прокурора Харківського гарнізону Владислав Зубко.

«Підозрюваний, за клопотанням військової прокуратури, проведе найближчі два місяці досудового слідства – до 16 січня 2018 року – під арештом із заставою в 1,5 млн грн», – зазначив Зубко.

За його словами, другий фігурант справи – заступник начальника військового вузу, Ігор Нікіфоров – узятий під варту на два місяці з заставою в 1 млн грн.

«Після оголошення рішення суду адвокат Алімпієва заявив, що має намір подавати апеляцію. Оскаржити рішення суду має намір і Ігор Нікіфоров», – пояснив Зубко.

За його словами, Алімпієв заявив, що готовий провести 2 місяці в СІЗО, оскільки грошей на заставу у нього немає.

«Чергове засідання суду – щодо звільнення обох фігурантів з посади – призначено, попередньо, на завтра», – додав Зубко.

За словами адвоката Максима Журавля, ще на початку засідання він подав клопотання про звільнення генерал-майора з-під варти через незаконність його затримання, але суд йому відмовив.

На суді генерал Алімпієв зробив заяву про свою невинність, посилаючись на те, що його розбіжності з військовою прокуратурою могли виникнути на грунті конфлікту інтересів, пов’язаного із земельним питанням.

Біля приміщення суду з 09:00 зібралося не менш як 300 чоловіків у військовій формі: це співробітники військового вузу. За їхніми словами, всі вони написали рапорти про відпустку на один день, щоб підтримати генерала і готові взяти його на поруки. Також Почесні громадяни Харкова Анатолій Мялиця і Олександр Жданов мають намір просити суд відпустити начальника ХНУПС Андрія Алімпієва під особисту поруку.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 17 листопада військова прокуратура затримала двох фігурантів за підозрою в тому, що генерал-майор Андрій Алімпієв в період з 10 липня 2016 року по 23 грудня 2016 року, будучи начальником ХНУПС, порушив закон України про вчинення державних закупівель шляхом складання додаткового договору з постачання паливно-мастильних матеріалів на користь 2 фірм: ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» і ТОВ «Мідас-Ойл», в результаті чого державі завдано збиток в 2 млн 430 млн грн.

 

Loading...