понеділок, 20 листопада, 2017, 19:46 Політика
Ємець: Парламент у цьому вигляді не здатен повноцінно здійснювати свої функції

Лише керівництва ДБР недостатньо для того, щоб здійснювати розслідування у тій безлічі справ, які вони отримають зараз.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат («Народний фронт») Леонід Ємець.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ДБР може запрацювати через півроку. Протягом цього періоду слідство вестимуть СБУ та МВС у співпраці із колишніми слідчими прокуратури, які тепер називатимуться процесуальними керівниками.

Леонід Ємець вважає, що прокуратура має бути позбавлена слідства, і створення ДБР – це частина цього процесу, тому що значна частина корупції і зловживань усередині прокуратури відбувається тому, що прокурор, замість того, щоб здійснювати процесуальне керівництво, напряму вказує слідчому, що і як робити. А це, вважає нардеп, інструмент для зловживань.

«Щоб розвести ці інструменти і позбавити прокурора можливості зловживати на етапі слідства, було прийняте загальнодержавне рішення, і це правильне рішення, що прокуратура має бути позбавлена функцій слідства», – зазначив Леонід Ємець та додав, що рішення було прийняте багато років тому, проте з цим питанням почалася тяганина.

«На жаль, це рішення, яке датоване ще 2014 роком, своєї реалізації у частині запуску ДБР знайшло буквально на минулому тижні», – нагадав нардеп.

Гість програми зауважив, що ДБР лестять ті, хто каже, що воно приступило до роботи. Для цього, наголосив Леонід Ємець, ДБР, як мінімум, мало б мати працівників.

«Очевидно, що керівництва недостатньо для того, щоб здійснювати розслідування у тій безлічі справ, які вони зараз отримають», – зазначив Леонід Ємець.

На його думку, до того часу, поки назбирають 1,5 тисячі працівників, можна говорити про те, що у нас є проблема.

«А виникла вона у тому числі через те, що парламент вчасно свого часу цю проблему не врегулював. А парламент це не зробив тому, що – і знову я повертаюсь до відкритих виборчих списків – парламент у цьому вигляді, за старою системою будучи обраним, не здатен здійснювати свої функції повноцінно», – наголосив народний обранець та додав, що піти на вибори за старим законодавством означає отримати такий самий парламент іншої конфігурації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 06:22 :19