понеділок, 20 листопада, 2017, 20:08 Політика
Власенко: Кожен президент почуває себе секретарем ЦК Компартії України

Якщо українці не визначаться, яку державу хочуть мати – президентську чи парламентську,то кожного разу, коли черговий «новий Порошенко» приходитиме до влади, він буде втручатися у компетенцію іншої гілки влади.

Таку думку висловив народний депутат (фракція "Батьківщина") Сергій Власенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«На жаль, кожен президент України, і Порошенко не є виключенням, насправді не був президентом держави, а почував себе секретарем ЦК Компартії України. Тобто був людиною, яка за законом повноважень не мала, але фактично тримала всю владу в своїх руках», – порівняв Власенко.

Так, згідно з Конституцію, сьогодні у президента держави є всього три функції. Це національна безпека, оборона та міжнародні зносини. Тобто, згідно із Конституцією президент не повинен займатися більше нічим, окрім цих функцій.

«Натомість Порошенко відкриває школи, проводить якісь реформи, втручається в економіку, призначає людей на посади, де він не має права цього робити. Це не дуалізм влади, це проблема, яка полягає в тому, що кожен президент України, зокрема і Порошенко, влізає в компетенцію виконавчої гілки влади», – наголосив народний депутат.

Він певен, що це не питання дуалізму влади, а питання особистості президента і його відношення до держави.

«Порошенко не державник, він – бізнесмен. А тому до всього ставиться як до власного бізнесу, де він повинен втрутитися в кожну угоду. Відтак українці для себе мають чітко визначити, чи хочуть вони, щоб Україна була президентською республікою, чи щоб була парламентською республікою з сильним прем’єр-міністром.

Якщо ми цього не вирішимо, то кожного разу, коли черговий «новий Порошенко» приходитиме до влади, він буде втручатися у компетенцію іншої гілки влади», – підсумував Сергій Власенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 04:31:11